22 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wyniki konkursu fotograficznego „Bieganie w obiektywie”.


Wakacyjny konkurs fotograficzny zorganizowany w ramach programu Women’s Run został rozstrzygnięty. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac, których tematem przewodnim było zachęcanie innych do biegania i aktywności fizycznej, jury konkursu wyłoniło zwycięzców.

Pierwsza nagroda, czyli adidas miCoach Pacer, za zdjęcie pt. „Jak biegać to tylko z najlepszym przyjacielem” powędruje do Patrycji Klimczak. Drugie miejsce zajęła praca pt., „Nie siedź w kuchni, biegaj z nami” autorstwa Katarzyny Nowak, która otrzyma profesjonalne buty do biegania adidas Supernova Sequence. Trzecie miejsce, za zdjęcie „Ola biega” zajęła Aleksandra Werpachowska, która wygrywa stanik biegowy marki adidas.

Nagrodzone prace w różnorodny sposób podchodzą do tematu biegania. Zachęcają do aktywności fizycznej z czworonogim przyjacielem, do wyjścia z domu i dołączenia do grupy innych fanek biegania, a także do biegania w pojedynkę, jako formy wyciszenia się, oderwania od codziennych problemów. W pracy pt. „Nie siedź w kuchni, biegaj z nami” można się też doszukiwać przesłania do kobiet, które o swoje zdrowie lub sylwetkę dbają tylko poprzez dietę i nie towarzyszy temu aktywność fizyczna. Organizatorzy mają nadzieję, że nagrodzone prace będą impulsem do rozpoczęcia przygody z bieganiem dla wielu kobiet.

Nagrodzone prace

I miejsce
Patrycja Klimczak, „Jak biegać to tylko z najlepszym przyjacielem”

miejsce1

II miejsce
Katarzyna Nowak, „Nie siedź w kuchni, biegaj z nami”

miejsce3

III miejsce
Aleksandra Werpachowska, „Ola biega”

miejsce2

Program Women’s Run to cykl bezpłatnych treningów biegowych dla kobiet prowadzonych na terenie Warszawy. Przeznaczony jest dla wszystkich fanek joggingu i osób, które dopiero raczkują w tej dziedzinie i szukają wsparcia doświadczonych biegaczy. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dzięki fachowym wskazówkom pomagają uniknąć częstych błędów w czasie biegania oraz uczą, w jaki sposób osiągnąć jak najwięcej korzyści z biegania.

Obecność innych kobiet motywuje do regularnego udziału w zajęciach i polepszania swoich wyników.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na www.womensrun.pl.