16 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wycieczka biegowa, a po wycieczce spotkanie z Henrykiem Szostem


Tegoroczny letni obóz biegowy w Szklarskiej Porębie powoli zbliża się ku końcowi. Dziś odbyły się ostatnie treningi przed arcyważnym wyścigiem kończącym nasze zgrupowanie. Biegacze po raz ostatni wybrali się więc na wycieczkę biegową by jeszcze przez kilka chwil móc cieszyć się z biegania po górach.

Ostatni dzień treningowy minął nam bardzo szybko, przyjemnie i – co ważne – przy bardzo dobrej pogodzie. To właśnie ona sprawiła, że zaplanowane wycieczki biegowe miały wymiar nie tylko treningowy, ale również krajoznawczy. Szczególnie zadowoleni byli uczestnicy wycieczki na trasie Szklarska Poręba – Szrenica – Śnieżne Kotły – Łapski Szczyt – Szklarska Poręba prowadzonej przez Grzegorza Gajdusa. Mogli oni bowiem z wysokości ok 1300 m n.p.m. podziwiać imponujące krajobrazy.

Druga grupa obozowiczów wybrała się na wycieczkę do Jakuszyc skąd biegacze – w zależności od samopoczucia – wyruszyli na 15 lub 26-kilometrowe biegi po Górach Izerskich.

Na drugim treningu trenerzy zaprezentowali obozowiczom kilka ćwiczeń rozciągających. Najważniejszym punktem popołudniowych zajęć nie był jednak trening a spotkanie z Henrykiem Szostem. Najlepszy obecnie polski maratończyk, rekordzista naszego kraju i 9 zawodnik ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie przez kilka minut rozdawał autografy oraz równie długo pozował do zdjęć. 

IMG_7159.jpg

Warto dodać, że uczestnicy trzeciego turnusu mają duże szczęście nie tylko z tego względu, że mogli spotkać byłego (Grzegorz Gajdus) i obecnego rekordzistę Polski (Henryk Szost), ale także aktualną czołówkę maratońską: mistrza i wicemistrza Polski w tej konkurencji – Arkadiusza Gardzielewskiego i Błażeja Brzezińskiego, a także Marcina Chabowskiego, Mariusza Giżyńskiego, Michała Kaczmarka, Pawła Ochala i jego żonę Olgę.

Dzisiejsze zajęcia były ostatnimi przed wielkim sprawdzianem – sobotnim wyścigiem na dystansie 3 km, który zakończy trzeci, ostatni turnus letnich obozów bieganie.pl w Szklarskiej Porębie.

Partnerami tegorocznego obozu w Szklarskiej Porębie są producent żelu Arnigel oraz SklepBiegowy.com.

Możliwość komentowania została wyłączona.