9 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wybory Prezesa i Członków Zarządu PZLA


Już jutro, 10 października w budynku PKOl przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie się Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podczas Zjazdu odbędą się m.in. wybory nowych władz Związku.

Tegoroczne wybory władz PZLA nie przyciągają uwagi fanów lekkoatletyki tak jak w roku 2009. Są też głęboko w cieniu wyborów prezesa w Polskim Związku Piłki Nożnej. Mimo to najbliższy Zjazd na pewno przyniesie zmiany.

Podstawową zmianą jaka czeka nas po tych wyborach jest liczba Członków Zarządu PZLA. Dotychczas w Zarządzie zasiadało ponad 20 osób. Według nowego Statutu PZLA Delegaci wybiorą tylko 5 nowych Członków. Czy to dobre posunięcie okaże się pewnie dopiero po pierwszych miesiącach działalności nowego Zarządu.

Czy zmiany zajdą także na stanowisku Prezesa? Nie wiadomo, gdyż swoją kandydaturę potwierdziły dwie osoby. Pierwszym kandydatem jest obecny Prezes PZLA – dr Jerzy Skucha, natomiast drugim Henryk Olszewski – trener dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, Tomasza Majewskiego. Skucha chce kontynuować swoje dotychczasowe działania natomiast Olszewski pragnie skupić się na zmianach w sferze szkolenia, choć jak podaje w rozmowie z PAP nie musi być prezesem.

Początek obrad zaplanowano na godz. 11.00. Koniec przewidziany jest w godzinach wieczornych.

Możliwość komentowania została wyłączona.