13 lutego 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wybieramy: najlepsi z najlepszych.


plebiscyt_524.jpg

Plebiscyt serwisu bieganie.pl na najlepszych polskich biegaczy ubiegłego roku dobiega końca, a Ty wciąż nie wiesz na kogo oddać swój głos? Nie martw się, po lekturze dzisiejszego artykułu z pewnością sam dojdziesz do tego kto zasłużył na tytuł najlepszego biegacza w 2008 roku.

Oczywiście redakcja nie ma zamiaru wskazywać nazwisk zawodników, którzy według naszej oceny zasłużyli na miano najlepszych zawodników w danych kategoriach. Chcemy jedynie przy pomocny bazy Puma PRO bieganie.pl przedstawić sylwetki i osiągnięcia polskich biegaczy. Na początek zajrzymy do rankingu bieganie.pl.

Ranking bieganie.pl

Ranking ów tworzony jest na podstawie trzech najlepszych wyników uzyskanych przez danego zawodnika w wybranym sezonie. Wyniki te porównywane są do rekordów świata, co daje nam pewne relacje punktowe, które z kolei zostają zsumowane, dając odpowiednik poziomu prezentowanego przez zawodnika. Wygenerowane w ten sposób punkty pozwalają na tworzenie prostych rankingów w kilku blokach. Poza podziałem na płeć ranking bieganie.pl został bowiem rozdzielony także na sprinty, biegi średnie, biegi długie oraz szosę.

Uwzględniając jedynie zawodników, na których można oddać głos w naszym plebiscycie, ranking bieganie.pl prezentuje się następująco:

a1070_tab1.jpg

Na podstawie tego raportu zauważamy, że najwyższy poziom w minionym sezonie prezentował Artur Noga. Wyniki piątego zawodnika igrzysk olimpijskich na dystansie 110 m ppł. dały mu prowadzenie nie tylko w gronie sprinterów, ale także zdecydowaną przewagę nad pozostałymi naszymi nadziejami. Sytuacja ta wcale nie oznacza jednak, że Artur zostanie zwycięzcą obu tych kategorii. Decydujący głos należy do czytelników bieganie.pl.

Kolejnym rankingiem, który może pomóc nam w ocenie tego, który z zawodników był najlepszy w minionym roku jest ranking best-time. Zestawia on wszystkie dostępne w bazie wyniki w poszczególnych konkurencjach malejąco poczynając od najlepszego. Bazując na tym raporcie możemy dowiedzieć się na przykład, kto był najlepszym zawodnikiem minionego sezonu na 100 metrów wśród mężczyzn.

Posiłkując się rankingiem best-time dowiemy się, jak na tle pozostałych polskich zawodników wypadli nasi kandydaci do tytułu najlepszego biegacza roku 2008 (w poszczególnych kolumnach od lewej: imię i nazwisko zawodnika, konkurencja, najlepszy wynik, miejsce w rankingu best-time).

a1070_tab2.jpg

Zauważamy, że z grona 35 nazwisk zawodników, na których można oddać głos w plebiscycie bieganie.pl aż 17 znajdziemy na szczycie ubiegłorocznych rankingów best-time. Liderem w aż trzech konkurencjach (5000 m, 10000 m i 3000 m pprz.) jest Wioletta Frankiewicz.

Ranking historyczny

Ranking historyczny jest zbliżony do rankingu best-time, dodatkowo jednak pozwala na przeglądanie rankingów best-time z uwzględnieniem kategorii wiekowych. Klasyfikacja ta szczególnie przydatna może okazać się dla osób niemogących zdecydować się, który z zawodników zasługuje na miano największej nadziei w naszym plebiscycie. Biegacze z tej kategorii bowiem na razie większe sukcesy odnoszą w kategoriach młodzieżowych i juniorowskich.


Porównywanie zawodników

Kolejnym dobrym sposobem na wyłonienie spośród kilku kandydatur najlepszego zawodnika jest porównanie biegaczy. Opcja ta uaktywnia się po kliknięciu w profilu zawodnika przycisku „porównaj wyniki” umieszczonego pod zdjęciem głównym.

a1070_src1.jpg

W zestawieniu zawodników porównywane są nie tylko dane zawodnika takie jak wzrost i waga, ale także rekordy życiowe.

a1070_scr2.jpg

Aby jednak dokładniej poznać wyniki poszczególnych zawodników uzyskiwane w minionym sezonie najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie profilu każdego z kandydatów i wybranie zakładki „sezony” (przykład profilu: Lidia Chojecka). Linki do kart zawodników wraz z krótkim podsumowaniem ubiegłorocznych osiągnięć kandydatów znajdziecie w artykule „Plebiscyt na najlepszego biegacza, najlepszą biegaczkę 2008”, tam także szczegóły plebiscytu. Zachęcamy do głosowania!

Możliwość komentowania została wyłączona.