8 marca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wybiegali Monako


Toyota EkoMaraton Targówek 2010: Wybiegali Monako

Cztery zimowe rundy. 40 km przez mrozy i śniegi. Czwórka biegaczy wybiegała wyjazd na zawody biegowe w Monako. Zakończyły się polskie eliminacje Toyota EkoMaraton na Targówku.

To był niesamowity cykl zawodów w biegach przełajowych. Po raz pierwszy taka impreza odbyła się w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku. Przez dwa miesiące biegacze ścigali się na zimowej trasie o długości 10 km. W sumie przebiegli prawie dystans maratoński – 40 km. W nagrodę najlepsi oraz szczęśliwie wylosowana dwójka pojedzie do Księstwa Monako, by pierwszy dzień wiosny powitać na trasie półmaratonu i wyścigu na 10 km. Reprezentację Polski poprowadzi Beata Sadowska, dziennikarka TVP2.

–    Atrakcyjna nagroda sprawiła, że bardzo duża grupa biegaczy startowała w całym cyklu. Niektórzy rezygnowali z innych biegów, by być w dobrej formie na naszym EkoMaratonie – mówi Michał Horodeński, jeden z organizatorów. – Bardzo cieszymy się z dobrych opinii o imprezie, motywuje nas to do organizacji kolejnych.

ekomaraton_4_2.jpg

     
W 4. rundzie swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował Sylwester Kuśmierz. Nie dał żadnych szans rywalom, w dodatku pobił swoje dotychczasowe wyniki i uzyskał czas 00:35:07. Wśród kobiet również swoją wysoką formę pokazała Marzena Opowicz. Wygrała pewnie i utrzymała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej, uzyskując także swój najlepszy czas na tej trasie – 00:45:36.

Wyniki 4. rundy:

1.    Sylewster Kuśmierz, 2. Piotr Łobodziński, 3. Krzysztof Rajzer
2.    Marzena Opowicz, 2. Anna Pawłowska-Pojawa, 3. Iwona Świercz

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej:

1.    Sylwester Kuśmierz, 2. Ryszard Piwko, 3. Andrzej Piotrowski
1.    Marzena Opowicz, 2. Anna Pawłowska-Pojawa, 3. Iwona Świercz

kusmierz_540.jpg
Najlepszy EkoMaratończyk – Sylwester Kuśmierz

      
To był ich Biegowy Dzień Kobiet – Anna Pawłowska-Pojawa, Marzena Opowicz i Iwona Świercz

ekomaraton_4_3.jpg

 
Toyota EkoMaraton to także akcja proekologiczna i prospołeczna. Uczestnicy w ramach wpisowego segregowali i przynosili surowce wtórne. Podczas 4. rundy zbierano makulaturę. Każdy musiał przynieść minimum 1 kg.

–    Nowa forma opłat w zawodach biegowych spodobała się biegaczom. Dzięki EkoMaratonowi zebraliśmy bardzo dużo posegregowanych surowców wtórnych, które trafiły do recyklingu. Mamy teraz swoją wewnętrzną walutę. – dodaje Stefan Stefański, drugi z organizatorów – Wielkie podziękowania należą się naszym sponsorom, którzy wzięli na siebie cały ciężar związany z finansowaniem biegów. Wierzymy, że przyniesie to długofalowe korzyści dla nas wszystkich.

ekomaraton_4_4.jpg
      Ambasador biegu – Beata Sadowska

Biega, segreguje … – niestrudzona w swoich działaniach Beata Sadowska

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa – Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

Pakiety wyjazdowe do Monako wylosowali:

1. Joanna Niedźwiedzka
2. Grzegorz Rybkowski

Klasyfikacja generalna po 4 rundach – wyniki nieoficjalne

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ToyotaEkoMaraton.pl .

GALERIA Z BIEGU