31 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

WXC Bydgoszcz 2013 – promocja nabiera tempa


Naklejka z logo Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, zawartość pakietu startowego Mistrzostw Amatorów, stan przygotowań do zawodów – to główne tematy poruszone na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy
O szczegółach działań informowali wiceprezydent Bydgoszczy Sebastian Chmara i dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński. – Zakończyliśmy zapisy do wolontariatu. Zgłosiło się 270 osób. Bez nich żadna impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy za zaangażowanie – informował Wolsztyński. Dziennikarze dowiedzieli się także, że wstępne zgłoszenia do udziału w zawodach obejmują 640 zawodników i zawodniczek z 53 państw.

pakpak.jpg

Cały czas otwarte są także zgłoszenia do Mistrzostw Amatorów. Oficjalnie zaprezentowano koszulkę i plecak tworzące część pakietu startowego mistrzostw. Co ważne: część wpływu z pakietu startowego przeznaczona będzie na szczytny cel. – Wkrótce podpiszemy porozumienie z Polską Akcją Humanitarną, na podstawie którego część pieniędzy z tzw. wpisowego przekażemy na budowę studni w Sudanie. Będzie można nie tylko pobiec, zadbać o swoje zdrowie, rywalizować, ale także zrobić coś dla innych – wyjaśniał Wolsztyński. Kampanię będzie można wesprzeć również podczas mistrzostw świata. PAH w pobliżu trasy ustawi swoje stoisko,  na którym będzie można kupić m.in. rękodzieło afrykańskie czy wziąć udział w edukacyjnych zabawach związanych z tematyką wody właśnie.

Mistrzostwa świata w biegach przełajowych to specyficzna impreza lekkoatletyczna, bo zdominowana przez biegaczy z jednego kontynentu. Niemniej bieganie w Polsce jest coraz bardziej popularne, dlatego liczymy na spore zainteresowanie biegiem amatorów, który odbędzie się na mistrzowskiej trasie zaraz po zakończeniu ostatniej konkurencji dnia – mówił Sebastian Chmara. – Warto zgłosić się jak najwcześniej, ponieważ w biegu będzie mogło wystartować maksymalnie tysiąc zawodników – dodał 

Z początkiem lutego rusza promocja bydgoskiej imprezy m.in. poprzez plakaty i bilbordy. Rozdawane są także okolicznościowe naklejki. Zachęcamy do naklejenia ich np. na samochody. Od jutra będzie można otrzymać je bezpłatnie w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Grudziądzka).

Trwa również akredytacja dziennikarzy. Zgłoszenia napływają od przedstawicieli mediów z takich państw jak: Stany Zjednoczone, Republika Południowej Afryki czy Sudan. Przedstawicieli rodzimych mediów raz jeszcze zachęcamy do elektronicznej rejestracji wniosku o akredytację. Termin upływa 24 lutego.

Przełaje to impreza specyficzna, ale z pewnością wielka okazja do promocji miasta. Poprzednią edycję pokazywało 60 telewizji na świecie. Ocena międzynarodowej federacji była pozytywna za co podziękowania należą się Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki – reasumował wiceprezydent Chmara.

Najbliższą okazją do promocji MŚ będzie wizyta ambasadora IAAF Paula Tergata w dniach 7-10 lutego. W niedzielę, 10 lutego ten były rekordzista świata w maratonie pobiegnie w Myślęcinku trasą mistrzostw świata. Wszystkich zapraszamy do wspólnego biegu z mistrzem. Już 12. lutego IAAF MŚ w biegach przełajowych promowane będą także podczas halowego mityngu Pedros Cup w bydgoskiej hali Łuczniczka.