24 grudnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wszechstronna terenówka – NB 980 trail


Zimą nawet bieganie po chodnikach i miejskich parkach może przypominać nieliche trailowe wyzwanie, ale ta pora roku ma swoją magię i urok, której doświadczać najlepiej na biegowym szlaku. Nasza propozycja nie tylko na zimowe bieganie, ale dla każdego, kto lubi wybiec poza udeptane ścieżki, to New Balance Fresh Foam Trail. Model NB 980 trail to wszechstronna terenówka, która przypadnie do gustu zarówno biegaczom, którzy biegają w umiarkowanym terenie, jak i ultrasom na trudniejsze szlaki.

n.jpg

Innowacyjna pianka Fresh Foam wprowadzona w tym sezonie przez New Balance nadała amortyzacji całkowicie nowe znaczenie. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie lekkość, doskonałe pochłanianie wstrząsów i dynamikę biegu. Teraz chcielibyśmy Wam pokazać jak ta nowa technologia sprawdza się w wydaniu trailowym.

W terenowym wydaniu modelu 980 podeszwa środkowa to ta sama pianka Fresh Foam odpowiednio ukształtowana za pomocą modelowania komputerowego, dzięki czemu amortyzacja skupiona jest w tych miejscach, gdzie jest najbardziej potrzebna. Co więcej, specjalny kształt podeszwy wspomaga szybsze przetaczanie stopy oraz dynamiczne wybicie. Do tego niski 4 mm spadek pięta-palce pozwala na naturalne ułożenie stopy.

Runnovation 2014 Q3 Action Product Urban Trail MT980RB

Podeszwa zewnętrza posiada wypustki, które zapewniają dobrą przyczepność w terenie. Są one na tyle głębokie, żeby przyjemne łapać podłoże, ale jednocześnie można biegać w nich wygodnie po kamieniach, a asfaltowe przelotówki też nie stanowią problemu.

Cholewka w terenowych Fresh Foam składa się z przewiewnej siateczki wzmocnionej od zewnątrz w miejscach najbardziej narażonych na przecieranie dodatkową warstwą materiału. Język oraz okolice kostki i ścięgna Achillesa są miękko wykończone i przyjemnie otulają stopy. Dodatkowo, wnętrze cholewki wykończone jest bezszwowo, więc nie ma obaw o żadne obtarcia.

NB 980 Fresh Foam Trail to terenówki, które zapewniają bardzo dobrą ochronę stopy oraz amortyzację w bardzo przyzwoitej kategorii wagowej – jeden but w standardowym rozmiarze waży 290 gramów. Dzięki temu model ten świetnie nadaje się do biegania długich dystansów w terenie – zarówno na treningi jak i zawody. Ochrona jest wystarczająca nawet na dystans ultra, a waga oraz dynamika podeszwy pozwalają podkręcić tempo. Zdecydowanie warto je przymierzyć jeżeli bieganie w terenie nie jest Ci obce.

Możliwość komentowania została wyłączona.