21 stycznia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wioślarze też biegają – III edycja SNS


narty 1

Wioślarze też biegają – III edycja SNS
Tekst: Monika Strojny

Zima do nas wróciła i trzeci bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday ponownie odbył się na polanie Jakuszyckiej. I jak na Polaków przystało, patriotyzm dopisał: na starcie stawili się reprezentanci niemal wszystkich miast, od Szczecina, Bydgoszczy i Warszawy po Jelenią Górę i Kraków oraz Szklarską Porębę. Tak jak w ubiegłym roku do rywalizacji przystąpili członkowie kadry z Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich (min. Mariusz Stańczuk, Agata Gramatyka, Marek Kolbowicz) a także zapaleni biegacze ze szczecińskiego Jacht Klubu. Cieszy nas niezmiernie, że sportowcy innych dyscyplin zimą trenują i bawią się z nami.

W tej edycji obie trasy były raczej łatwe, ale z uwagi na nieustająco padający śnieg niektórzy narzekali, że ich „nie niesie” na tępym puchu. Ale takie już są uroki stycznia, dzięki niemu mamy szansę na dobre trasy aż do kwietnia. Dystans mini wynosił 11,4km, a mega był dokładnie dwa razy dłuższy – oba prowadziły po tej samej pętli tłumnie odwiedzanej przez kibiców na nartach. To niesamowite, jakie oklaski towarzyszyły zawodnikom w Jakuszycach, całe rodziny spędzające weekend na biegówkach zamieniły się w dopingujących na trasie. Atmosfera była rewelacyjna, zasady fair play też. Jeden z zawodników zgubił bidon wraz ze sporą ilością gotówki, którą po zawodach odzyskał w całości. Innym razem gdy na starcie ktoś złamał kijek, zawodnik z drugiej trasy pożyczył mu swój własny. Oby więcej takich gestów! Po inauguracji zwycięzców rozpoczęło się losowanie nagród. Jest to bardzo emocjonujący moment każdej edycji SNS i niewiele osób decyduje się na opuszczenie tej atrakcji. Główna nagroda to narty Salomona i pulsometr Suunto. Daniel Gąsienica ze stajni Salomona osobiście wręczał zawodnikom nagrody.

Za tydzień w niedzielę 30 stycznia zawody odbędą się w nietypowej formie – SNS będzie rozgrywany pod nazwą z wieloletnią tradycją „Bieg bez granic”. Start nastąpi w czeskim Harrachovie (gwarantujemy wszystkim chętnym dojazd autokarami), a meta w Jakuszycach. Krótsza trasa będzie miała około 10km, mega ponad 20km i zahaczy min. o Szklarską Porębę. Czekamy więc nie tylko na zawodników, ale także na kibiców!

Zapisy, wyniki i galerie zdjęć już na www.sns-nartybiegowe.pl

Najlepsi III edycji SNS – Jakuszyce 23.01.2011

Mini stylem klasycznym
Piotr Skowron, Jelenia Góra 33:27
Aleksandra Dzierzkowska, Koziegłowy 55:15

Mini stylem dowolnym
Zbigniew Galik, Szklarska Poręba 31:19
Joanna Badacz, Piechowice 39:52

Mega stylem klasycznym
Jakub Mroziński, Jelenia Góra 1:08:06
Ewa Szmel, Piechowice 1:38:39

Mega stylem dowolnym
Robert Faron, Zalesie 1:02:41
Agata Gramatyka, Kraków 1:21:35

Możliwość komentowania została wyłączona.