16 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wiosenny debiut Salomona


Jeżeli bieganie w terenie to część Twojego programu przygotowawczego, to firma Salomon przygotowała nowy model, który z pewnością może Cię zainteresować.


XR CROSSMAX

Produkt1

Najnowsze dzieło lidera na rynku butów terenowych przeciera szlaki. Salomon stworzył nową kategorie obuwia DOOR TO TRAIL, czyli buty które przeznaczone są nie tylko w teren, ale również na tę część treningu kiedy musimy pokonać drogę z domu na nasz szlak.

Połączenie nowej  konstrukcji  podeszwy  z lekką wagą (320 g) sprawia, że nowy model może być wykorzystywany zarówno do codziennych treningów. Model ten przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Charakterystyka:

Dopasowując do indywidualnych potrzeb  XR CROSSMAX możemy wybrać jedną z
dwóch wersji:

•    dla osób z neutralną budową stopy NEUTRAL (niższa waga obuwia)
•   dla osób z pronacją GUIDANCE (PRONATION CONTROL – wsparcie obniżonych łuków stopy, zwiększone elementy amortyzacyjne)

System sensiFLEX – bardzo rozciągliwy i wytrzymały materiał zlokalizowany w newralgicznym miejscu zgięcia. Idealny dla osób z haluksami

Perfekcyjna przyczepność

CONTAGRIP – podeszwa (patent firmy Salomon) składająca się z 20 komponentów gumowych, bardzo wytrzymała, o doskonałych właściwościach trakcyjnych

Doskonała sprężystość i amortyzacja

Zawdzięcza nowatorskiej technologii budowy podeszwy. Składa się z 5 części z których  najważniejszym elementem jest OS Tendon
•    System wspomagający przetaczanie stopy z jednoczesnym zwrotem pochłanianej energii (zasada sprężyny)

Dodatkowe elementy zastosowane we wszystkim butach biegowych SALOMONA.

QUICKLACE – system szybkiego sznurowania (patent firmy Salomon), wykorzystany materiał kevlarowy 4 razy mocniejszy od standardowego materiału.

Salomon wiazanie1
 
SENSIFIT – poprzeczne, rozciągliwe  pasy na bokach obuwia, które poprzez ściągniecie sznurówek dopasowują się do stopy oplatając ją i stabilizując.

ORTHOLITE – wkładka posiadająca właściwości antybakteryjne oraz chroniąca przed powstawaniem różnego rodzaju uczuleń, zapewnia również lepszą gospodarkę wilgocią. Krótko mówiąc zapewnia większy komfort.

Salomon wkladka
 
Podsumowując

XR CROSSMAX to uniwersalny but przeznaczony w lekki teren i na asfaltowe drogi. Doskonale sprawdza się w miejskim użytkowaniu gdy musimy dobiec w ulubione szutrowe (parkowe)  ścieżki.


 Chcesz dowiedzieć się więcej przejdź na stronę Salomon klik1

Możliwość komentowania została wyłączona.