26 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

WingsForLife, co nas czeka 3 maja! [Poznaj kalkulator]


WingsForLife World Run to bieg jak żaden inny. 3 maja, w tym samym momencie, w 35 lokalizacjach na świecie wystartują tysiące biegaczy. W Polsce będzie to godzina 13:00, czyli pełnia dnia. Zobaczcie jak będzie w innych krajach.

california1


Najwcześniej?
W rozumieniu czasu lokalnego, najwcześniej zerwać się z łóżka będą musieli Kalifornijczycy z Santa Clarita. U nich godzina startu przypada na 4:00 rano.

melbourne

Najpóźniej? O godzinie 21:00 wystartuje edycja w australijskim Melbourne. Tam międzyinnymi pobiegnie dwójka zwycięzców polskiej edycji 2014 Agnieszka Głąb i Grzegorz Urbańczyk.

india

Najgoręcej. W 2014 roku Indie zdecydowanie wyprzedziły pozostałe kraje pod względem temperatury. Bieg rozpoczął się o 15:30 przy 40°C. Pamiętajcie o nawadnianiu.

norwayd

Najchłodniej. W norweskim mieście Stavanger aż 44 osoby przebiegły dystans ponad 30 km, w tym Globalna Mistrzyni Elise Molvik, więc wygląda na to, że chłodny klimat i start w okolicach południa to kombinacja gwarantująca sukces.

W Polsce bieg startuje znad Malty w Poznaniu. Są jeszcze miejsca, przymominamy, że cała kwota z wpisowego zostaje przeznaczona na wspieranie poszukiwań metod leczenia problemu przerwanego rdzenia kręgowego.

Jak szybko biec?

Bieg ma jeszcze jedną niezwykłą cechę – meta goni biegaczy. Samochód pościgowy startuje 30 minut za biegaczami. Przez pierwszą godzinę jedzie z prędkością 15 km/h, potem co godzinę przyspiesza, do: 16 km/h, 17 km/h, 20 km/h, 35 km/h. Skąd macie wiedziec jak biec aby przebiec optymalny (najdłuższy dystans)?

Poniżej pokazujemy wam funkcjonowanie kalkulatora przygotowanego na stronie WingdForLife.com

SPRAWDŹ KALKULATOR >>>

Do biegu pozostało nieco ponad miesiąc.

Przekazujemy pierwsze informacje logistyczne. Już teraz do udziału w biegu zarejestrowało się dwa razy więcej osób niż w ubiegłum roku! Bardzo się cieszymy i jednocześnie zachęcamy, by przyjazd do Poznania zaplanować nieco wcześniej, by spokojnie odebrać pakiet startowy. Zapraszamy do biura zawodów na poznańskiej Malcie już w przeddzień biegu – 2 maja (sobota), w godzinach: 10:00 – 21:00. Biuro zawodów będzie otwarte także w dniu biegu: 3 maja (niedziela), od 8:00 do 11:00. Prosimy jednak, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę. W pakiecie startowym czekać na Ciebie będzie numer startowy z czipem oraz m.in. pamiątkowa bawełniana koszulka, podręczny ręcznik biegacza, frotka od Pumy, napoje oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Kolejną porcję informacji organizacyjnych przekażemy w kolejnym newsletterze.

Wystartuj w drużynie Bieganie.pl

Podczas Wings for Life World Run możesz pokazać swoją przynależność do danego klubu, miejscowości, uczelni czy miejsca pracy. Wystarczy, że założysz swoją albo zapiszesz się do już istniejących drużyn. Już teraz zarejestrowało się ponad 1600 teamów, wśród nich znajdziesz: team „Wielkopolscy biegacze”, team „Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie”, team „Kobiety Biegają”, team zrzeszajacy strażaków „Polish Firefighters” czy teamy Jerzego Skarżyńskiego, Beaty Sadowskiej, Agnieszki Więdłochy, Julii Torli, Adama Małysza czy Zbigniewa Bartmana „ZB9 Team”. Jest też oczywiście Bieganie.pl !

Limit to 3000 zawodników.

Limit uczestników biegu w Polsce to 3 000, a gwarancją obecności na linii startu jest wniesienie opłaty startowej (w całości przeznaczanej na badania). Dlatego, jeśli jeszcze nie potwierdziłeś swojego udziału, albo chcesz zaprosić znajomych – nie zwlekaj z decyzją. Do dzieła! Do zobaczenia na starcie w Poznaniu! Chcesz być na bieżąco? Śledź „aktualności” na stronie biegu oraz wydarzenie na FB.

Więcej na WingsForLife World Run

Możliwość komentowania została wyłączona.