29 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wigilijny karp najlepiej smakuje po porannym Bbl


 1.jpg

Kraków

Trening i życzenia – to dwa dominujące akcenty spotkań BiegamBoLubię, które odbyły się 24 grudnia. W części miast przeprowadzono treningi mimo tego, iż Bbl wypadało tego samego dnia co Wigilia Bożego Narodzenia.

Święta dla warszawskich truchtaczy zaczęły się od sprawdzianu na 5 tys. metrów. – Po takim wysiłku karp musi smakować co najmniej pięć razy lepiej – ocenia żartobliwie Michał, jeden z aktywnych Bbl-owiczów.

 wydminy.jpg

Wydminy

Zapaleńcy biegania w przededniu Świąt znaleźli się także w Szczecinie. Rywalizowano tam w kilkuosobowych grupach na torze przeszkód. Po zakończeniu zmagań trenerzy wraz z biegaczami podzielili się opłatkiem. Tyle samo osób wzięło udział w treningu w Lublinie.

W Olsztynie w wigilijnym BiegamBoLubię wzięło udział 21 osób. – Dobrze się rozgrzaliśmy, potem szybkie 100-metrowe odcinków, następnie – przebieżki, rozciąganie i… życzenia – relacjonuje Tomasz Domżalski, trener z Warmii i Mazur.

Uczestnicy spotkania w Rzeszowie po wykonaniu rozgrzewki i skipów wzięli udział w zabawie biegowej, którą opracował trener. W sumie pokonali oni 8 dwuminutowych odcinków z przerwami na trucht.

 slupsk.jpg

Słupsk

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody odbyły się również Bbl w Słupsku i Wydminach. – Było 11 chętnych do biegania. Po wprowadzeniu i truchtaniu ćwiczyliśmy siłę biegową. W treningu wykorzystaliśmy schody na stadionie. Polegało to na podejściach i podskokach. Po zajęciach składaliśmy sobie życzenia – opowiada Tomasz Czubak, trener ze Słupska. – Biegaliśmy kolejno – trucht, potem szybkie odcinki 200 metrowe, a potem kwadrans spokojnego, ciągłego biegu – dodaje od siebie Bartek Osior, odpowiedzialny za akcję w Wydminach. W ciągu ostatniego tygodnia w miejscowej prasie ukazały się dwa artykuły o jedynym w Polsce Bbl na wsi.

Kolejne BiegamBoLubię przypada na 31 grudnia, czyli sylwestra. Wtedy też odbędą się spotkania. W części miast ostatnie przed zimową przerwą.

Tradycyjnie wszystkie zdjęcia ze wszystkich odsłon akcji znajdziecie na Facebooku:

fb.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.