10 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wielka Pętla Izerska – limit miejsc wyczerpany


Wyczerpał się limit 450 miejsc na Wielką Pętlę Izerską, czyli najwyżej organizowany półmaraton w Polsce. Zawody odbędą się 20 lipca w Szklarskiej Porębie.

Mimo że Wielka Pętla Izerska odbędzie się po raz pierwszy, zainteresowanie imprezą jest bardzo duże. Nic dziwnego – udział w tym biegu to doskonała szansa na to, żeby zobaczyć gdzie trenują najlepsi polscy zawodnicy oraz popodziwiać krajobrazy przepięknych gór Izerskich. Wyścig, dzięki swojej charakterystyce stanowi także idealne przygotowanie do maratonu.

Trasa biegu

Na trasie biegu będą rozmieszczone punkty kontrolne i przynajmniej dwa punkty odświeżające. Nawierzchnia asfaltowo-szutrowa z krótkim odcinkiem trawiastym. Różnica poziomów między startem a najwyższym punktem naszego biegu wynosi 320 m, jednak podbiegi, za wyjątkiem ostatniego odcinka do kopalni, są delikatne i nikomu nie powinny stwarzać problemów. Brak także ciężkich karkołomnych zbiegów.

Jest to kultowa trasa, na której trenują najlepsi polscy zawodnicy, przede wszystkim maratończycy z Henrykiem Szostem na czele. Szykował on się tutaj do osiągnięcia swoich najlepszych wyników (rekordu Polski w maratonie, a także do startu w igrzyskach olimpijskich Londyn 2012). 

wielka petla profil trasy

 

Medale

Wszystkim uczestnikom zawodów, którym uda się pokonać trasę w limicie czasu zostaną na mecie wręczone medale. Ich wzór dostępny jest poniżej. Jak informuje organizator cały medal jest zrobiony ręcznie przez miejscową hutę szkła z wiekową tradycją.

DSC05646.JPG

Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli swój start znajdą się gladiatorzy sportów walki Mariusz Cieśliński wielokrotny mistrz świata w kickboxingu i Tomasz Drwal zawodnik MMA, więc jest niepowtarzalna możliwość pokonania ich – choć tylko na trasie biegowej.

Podczas półmaratonu odbędą się Biegi dla Najmłodszych oraz Bieg Rodzinny, a także konkursy i zabawy dla dzieci. 

Wszystkie informacje na temat imprezy dostępne są na stronie wielkapetlaizerska.pl.
Serwis bieganie.pl objął bieg patronatem medialnym.

Możliwość komentowania została wyłączona.