New Balance 1080v12
 
20 marca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

W weekend Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych


W weekend w Iławie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Nad Jeziorakiem wystartuje ponad 600 zawodników z trzech kategorii wiekowych, wśród nich czołowi polscy biegacze: Katarzyna Kowalska, Dominika Nowakowska, Arkadiusz Gardzielewski i Tomasz Szymkowiak.

kowalska przelaj

W tym roku rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski w biegach przełajowych odbędzie się na malowniczo położonej trasie zlokalizowanej przy Grand Hotelu Tiffi, na brzegu Jeziora Jeziorak. O medale walczyć będzie ponad setka seniorów i blisko pół tysiąca juniorów i juniorów młodszych.

Zawodnicy z najmłodszych kategorii wiekowych rywalizować będą w sobotę. W programie przewidziano aż 8 biegów (po cztery dla juniorów młodszych i juniorów).

Iławskie mistrzostwa będą ostatnim sprawdzianem formy dla czwórki naszych młodych reprezentantów na 41. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych (28 marca w Chinach). Oprócz Weroniki Pyzik, Magdaleny Dias, Patryka Błaszczyka i Damiana Satora na starcie pojawią się m.in. medaliści halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych z Torunia Sylwia Indeka czy Patryk Radwański. 

Lista zgłoszonych zawodników: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/

W niedzielę, drugiego dnia zawodów rozegrane zostaną 87. Mistrzostwa Polski Seniorów. W rywalizacji na dystansie 4 kilometrów, pod nieobecność broniącego tytułu mistrzowskiego Mateusza Demczyszaka, do walki o złoto powinni włączyć się m.in. Bartosz Nowicki i srebrny w ubiegłym sezonie Artur Olejarz (obaj MKL Szczecin). W biegu na 10 kilometrów tytułu wywalczonego w ubiegłym roku w Krakowie bronić będzie Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko). Wśród najgroźniejszych rywali mistrza Polski z 2014 roku powinni znaleźć się Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) oraz Tomasz Szymkowiak (MKL Toruń).
Seniorki o medale walczyć będą jedynie w biegu przełajowy na 5 kilometrów. Na starcie stanie wiele doświadczonych zawodniczek. Do iławskich mistrzostw zgłoszono m.in. Katarzynę Kowalską czy Dominikę Nowakowską – obie panie w swojej karierze stawały na podium mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

Lista zgłoszonych zawodników: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/