dębno
9 lutego 2023 Łukasz Telejko Sport

W Dębnie nie tylko maraton. Wystartowały zapisy na 10km i sztafetę


Na biegowej mapie polski pojawi się nowy bieg na dystansie 10 kilometrów.  Wraz z 49. Maratonem Dębno zostanie zainaugurowana Maratońska Dziesiątka oraz po kilku latach przerwy na trasę tego historycznego wydarzenia powrócą zawodnicy startujący w sztafetach.

1 lutego wystartowały zapisy na Maratońską Dziesiątkę i Sztafetę Maraton Dębno, które odbędą się 16 kwietnia 2023 roku. Jak podkreślają sami organizatorzy, start w tych biegach jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się jeszcze przygotowane do zmierzenia się z pełnym dystansem maratonu, chcą wrócić do biegania po przerwie lub szukają pomysłu na pierwszy wiosenny start na dystansie 10 km.

Zawodnicy biorący udział w Maratońskiej Dziesiątce będą mieli do pokonania 3 pętle ulicami Dębna. W przypadku Sztafety Maratońskiej, drużyna musi składać się z 3 osób i pokonać następujące dystanse: pierwsza zmiana – 2 pętle ulicami Dębna ok. 8 km, natomiast druga i trzecia zmiana będą miały do przebiegnięcia dystans około 17 km ulicami Dębna i na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno.

Maratońska Dziesiątka oraz Sztafeta Maraton Dębno, to imprezy towarzyszące w ramach najstarszej imprezy maratońskiej w Polsce, czyli 49. Maratonu Dębno. Wydarzenie to, to nie tylko tradycja, ale również znakomita i bardzo szybka trasa, dzięki której do tej pory, wielu maratończyków mogło cieszyć się z nowych rekordów życiowych. W ramach Maratonu w Dębnie w 2023 roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Strażaków, Mistrzostwa Polski Policjantów, Mistrzostwa Polski Nauczycieli oraz Mistrzostwa Miasta i Gminy Dębno.

Maratońska Dziesiątka Dębno w kalendarzu biegowym

Sztafeta Maratońska Dębno w kalendarzu biegowym

Możliwość komentowania została wyłączona.

Łukasz Telejko
Łukasz Telejko

Z wykształcenia dziennikarz i humanista, z zamiłowania biegacz amator. Biegacz od 2012 roku, przemierzający kilometry po asfaltach, łąkach i lasach, jednak najlepiej czuje się na górskich trasach. Prosto z biegania najchętniej „zbiega” na Ring wystawowy jako właściciel dwóch utytułowanych psów (jack russell terrier). Zbieranie kolejnych kilometrów na biegowych trasach i psich championatów kolejnych krajów - to jego sposób na życie.