1 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

W błocie i we mgle – Bieg o Złote Kierpce z cyklu Salomona


Ostatni dzień lipca nie był dla kraju łaskawy – Warszawę zalało, południe tonęło w deszczu, górskie szlaki zamieniały się w potoki a temperatura spadła do jesiennych wartości. W Szczyrku było tak jak w reszcie Polski, z tą małą różnicą, że zawodnicy Biegu o Złote Kierpce nie skarżyli się na złe warunki atmosferyczne. Nie zrażeni, wraz z grupą chodzących z kijami nordic walking, stanęli na starcie pod skocznią, na której akurat rozgrywano zawody na igielicie juniorów młodszych. Gdy przed południem 13-latkowie oddawali 100-metrowe skoki, ponad 220 biegaczy wystartowało na szczyt Skrzycznego (1257m npm) w siódmej edycji cyklu Salomon Trail Running.

Skrzyczne1

Fatalna aura sprawiła, że warunki na 7,5 km trasie (z 760m przewyższenia) były niezwykle trudne: kamienisto-błotnista nawierzchnia uciekała spod nóg, a powiększające się kałuże na nielicznych płaskich odcinkach zmoczyły buty wszystkich zawodników. Ulewny deszcz, silny wiatr oraz mgła ograniczająca widoczność do 50 metrów dopełniła mało przyjemnego obrazu lata.  Mimo to wyniki czołówki były o ponad minutę lepsze od ubiegłorocznych. Wśród mężczyzn niezagrożenie zwyciężył Andrzej Długosz przed Danielem Wosikiem i Miłoszem Szcześniewskim, który na ostatnich metrach stoczył pasjonującą walkę z Pawłem Krawczykiem. Około 150 metrów przed metą ten ostatni wyprzedził zawodnika Salomon Suunto Team, jednak Miłosz zebrał się w sobie i dosłownie na ostatnich metrach odebrał trzecią lokatę Pawłowi.

Skrzyczne2

Wśród pań walki łokieć w łokieć  w czołówce nie było, co nie znaczy, że mieliśmy mniej emocji. Na najwyższy stopień podium wróciła Izabela Zatorska, która w poprzednich startach w górskich biegach musiała uznać wyższość Ani Celińskiej. Tutaj pani Ani była druga, a trzecia pojawiła się Dominika Wiśniewska. Pierwsze trzy panie dzieliła różnica raptem 1,5 minuty.

Zawody można uznać za specyficzne: zdaje się, że już do tradycji należy fatalna pogoda, trudna trasa oraz dobre kiełbaski i pamiątkowe, skórzane kierpce rozdawane wszystkim uczestnikom. W tym roku oprócz losowanych gadżetów od Salomona i Suunto, do wygrania był także rower górski i weekendy w górach. Jest więc szansa, że w 2012 zawodników pojawi się nawet 300.

Więcej informacji o cyklu, zdjęcia i zapisy na następny bieg – wrześniowy Maraton Gorce, znajdziecie na www.salomonrunning.com/pl

Wyniki najlepszych II Biegu o Złote Kierpce

Skrzyczne3


Kobiety

1.    Izabela Zatorska (RMD Montrail) 43:17
2.    Anna Celińska (Byledobiec Anin) 44:24
3.    Dominika Wiśniewska (RMD Montrail) 44:45

Skrzyczne4

Mężczyźni
1.    Andrzej Długosz (RMD Montrail) 35:34
2.    Daniel Wosik (RMD Montrail) 37:17
3.    Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto) 37:49   

Pełne wyniki:

Łączne: https://www.bieganie.pl/uploads/Wyniki_Z … e_2011.pdf

Pierwsze trójki w kategoriach: https://www.bieganie.pl/uploads/Wyniki_S … wsze_3.pdf

MINIGALERIA:

skrzyczne minigaleria

Możliwość komentowania została wyłączona.