1 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii są jednocześnie kwalifikacjami do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Świata. Podczas trzydniowych zawodów rozgrywanych w Birmingham można było zobaczyć kilku poważnych kandydatów do medali w Deagu.

Farah, mający za sobą passę 9 zwycięstw ma wielkie szanse na pierwszy medal MŚ.

Największą biegową szansą dla Brytyjczyków jest z pewnością Mohammed Farah.
podejmę decyzje co do startu na 5 km.”

Murowaną kandydatką do medalu jest również aktualna mistrzyni Świata i Europy w siedmioboju Jessica Ennis. Wieloboistka jest jedną z najpopularniejszych sportowców na wyspach. Na rozgrywanych w Birmingham zawodach wystartowała aż w pięciu konkurencjach, w każdej dochodząc do finału co jest niezwykle już imponujące. Ennis jednak na tym nie poprzestała i zdobyła trzy medale, po jednym każdego koloru: skok wzwyż – złoto, 100 m ppł (12.96) – srebro, skok w dal – brąz, pchnięcie kulą – 7 lokata, rzut oszczepem – 10 miejsce.

Kolejną nadzieją medalową jest Jennifer Meadows, która na dystansie 800 m, wynikiem 2:02.28 wywalczyła pierwsze mistrzostwo kraju. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata z Berlina w Korei Południowej stanie jednak przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Ten sezon nie jest dla niej tak udany jak poprzednie, zajmuje dopiero 24 miejsce na światowych listach.

Na dystansie 100 m zwyciężył Dwain Chambers z czasem 10.09, jednak dwukrotny medalista Mistrzostw Świata najlepsze lata ma już chyba za sobą (w tym sezonie nie udało mu się pokonać bariery 10 sekund) i nie będzie liczył się raczej w walce na MŚ.

Na uwagę zasługuję także wyczyn Perri Shakes-Drayton, która dwukrotnie najszybciej pokonała dystans jednego okrążenia, zarówno płaskie 400 m (51.52)  jak i przez płotki (55.52). Dwudziestotrzylatka liczyć się będzie tylko w rywalizacji płotkarek, a i tam z 9 wynikiem w tym roku na świecie o medal będzie niezwykle trudno.