17 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

VII LOTTO Bieg Ursynowa – Mistrzostwa Polski na Ursynowie


15 czerwca (sobota) odbędzie się siódma edycja LOTTO Biegu Ursynowa. Po raz drugi zawody zostaną rozegrane w randze Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym PZLA na dystansie 5 km.

IMG 3155

W zawodach tradycyjnie już wystartuje krajowa czołówka biegaczy długodystansowych: Swój start w imprezie potwierdzili już między innymi Michał Kaczmarek i Radosław Kłeczek, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski. Atrakcyjnie zapowiada się także rywalizacja pań. Zdobytego w ubiegłym roku na Ursynowie tytułu Mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km będzie bronić Dominika Nowakowska, a o złoty medal powalczą też Agnieszka Gortel-Maciuk, aktualna Mistrzyni Polski w maratonie oraz Agnieszka Ciołek – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy VII LOTTO Biegu Ursynowa.
Honorowymi gośćmi imprezy będą Lidia Chojecka i Sławomir Majusiak. Lidia Chojecka to aktualna rekordzistka Polski na dystansie 5 km, która od ponad dekady reprezentuje nasz kraj na największych imprezach sportowych. W swojej długiej karierze trzykrotnie sięgała po tytuł Halowej Mistrzyni Europy, może się też poszczycić 6 i 7 miejscem w biegu na 1500 m zajętymi na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i Atenach. Z kolei Sławomir Majusiak to posiadacz drugiego wyniku w historii polskiej lekkoatletyki na 5000 m (13,22) i brązowy medalista Mistrzostw Europy w biegu na 5000 m (Split, 1990). Szybciej od Sławomira Majusiaka biegał tylko legendarny Bronisław Malinowski.
W VII LOTTO Biegu Ursynowa obowiązuje limit 2500 zawodników. W imprezie może wystartować każdy, kto najpóźniej w dniu biegu będzie miał ukończone 12 lat. Zapisy do biegu prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej www.biegursynowa.pl. Opłata startowa za udział w VII LOTTO Biegu Ursynowa wynosi 40 złotych. Gwarantujemy szybką i płaską trasę, idealną do bicia życiówek – mówi Jan Szczepłek, rzecznik prasowy imprezy.

IMG 3185

W VII LOTTO Biegu Ursynowa wystartuje również Piotr Guział, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Ursynów jest dzielnicą biegaczek i biegaczy. Wystarczy rano lub wieczorem wyjść na ulice i zobaczyć dziesiątki biegających osób w różnym wieku. Ja też połknąłem bakcyla joggingu. W ubiegłym roku wystartowałem w kilku biegach ulicznych w Warszawie. Okazało się to świetną rozrywką, ale również pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi, dla których codzienne bieganie stało się pasją. Mnie to również wciągnęło, tym bardziej, że poprawia mi samopoczucie i pozwala choć na chwilę uciec od bieżących spraw. Postanowiłem regularnie trenować, a moim celem jest ukończenie Maratonu Warszawskiego jesienią tego roku. Mały sukces w tym kierunku już wykonałem, przebiegając w marcu Półmaraton Warszawski. Bieganie traktuję jako część swojej misji publicznej. Poprzez własny przykład zachęcam innych do aktywności sportowej, choćby tej najprostszej jaką jest bieg. Aby sprawdzić swoją formę można w licznych zawodach biegowych, które są organizowane na Ursynowie, w tym najważniejszego – Biegu Ursynowa. Ja zamierzam w tym biegu pobić swój rekord na 5 km, bo to jest najszybsza atestowana trasa ”piątki” w Polsce – mówi Piotr Guział.

domnikakarolina

Bieg Ursynowa od tego roku zyskał też nowego patrona tytularnego, którym jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO. 

Sponsorami imprezy są: Active Jet, 4Move, New Balance, Magnesia.

Więcej informacji oraz zapisy na www.biegursynowa.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.