10 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

V Mityng Świętokrzyski


mityng1

Już 22 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach przy ulicy Bocznej 15 odbędzie się kolejny już V Mityng Świętokrzyski w lekkiej atletyce. Organizatorem mityngu jest Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Mityng rozgrywany jest w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski (LPP), co ważniejsze posiada też najwyższą klasę organizacyjną umożliwiającą zdobywanie uczestnikom mityngu klasy sportowej Międzynarodowej Mistrzowskiej (MM).

Nauczeni doświadczeniem w organizacji mityngu wzorem lat ubiegłych dokładamy wszelkich możliwych starań, aby nasz mityng stawał się marką rozpoznawalną w świecie lekkoatletycznym, a także poza nim. W szczególności zależy nam na promowaniu mityngu w społeczności lokalnej, wśród której liczymy na wychowanie sporej rzeszy stałych kibiców i być może również… zawodników. W związku z tym w zeszłym roku rozszerzyliśmy naszą działalność o dodatkową funkcję Rzecznika Prasowego odpowiedzialnego za kontakt z mediami. W roku bieżącym taką „nowością” jest funkcja Dyrektora Sportowego Mityngu odpowiedzialnego przede wszystkim za pozyskiwanie czołowych polskich zawodników oraz znalezienie tzw.”twarzy mityngu”.

Wszelkie szczegóły związane z V Mityngiem Świętokrzyskim można znaleźć na ponownie uruchomionej jego stronie internetowej pod adresem: www.mswk.pl

Szczegółowe informacje:

Strona internetowa:
http://www.mswk.pl
http://twitter.com/MityngSwk

Opis:
Mityng Świętokrzyski w lekkiej atletyce to zawody zaliczające się do Lekkoatletycznego Pucharu Polski (LPP).

Zawody posiadają najwyższą klasę organizacyjną – Międzynarodową Mistrzowską (MM) oraz jako jedne z niewielu mityngów w kraju zapewniają zwycięzcom (miejsca 1, 2, 3 ) poszczególnych konkurencji bogate nagrody finansowe lub/i rzeczowe.

Misja:
V Mityng Świętokrzyski w lekkiej atletyce to z pasją i zaangażowaniem rozwijane przedsięwzięcie. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego Mityngu czerpiąc inspirację z najlepszych polskich i zagranicznych mityngów takich jak Enea Cup, czy Zlata Tretra. Co roku staramy się zapraszać najlepszych polskich zawodników reprezentujących nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy poziom. Wraz z podnoszeniem poziomu sportowego Mityngu zabiegamy również o pozyskiwanie jak najszerszej rzeszy stałych odbiorców, którzy są w stanie docenić rezultaty osiągane na bieżni, skoczniach i rzutniach. W tym celu współpracujemy z lokalnymi jak i ogólnodostępnymi mediami, które promują nasz Mityng w środowisku lokalnym jak i w kraju.

Warto zaglądać do zakładek „Regulamin”, gdzie jest słowo o nagrodach finansowych dla zawodników, a także inne przydatne informacje. W zakładce „Program zawodów” znajdują się  poszczególne konkurencje rozgrywane w ramach Mityngu wraz z programem minutowym zawodów.

Ruszył już internetowy system zgłoszeń na stronie Domtelu.

Zachęcam gorąco do zapoznania się ze stroną Mityngu i kontem na Facebook.