13 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Usain Bolt wystartuje na Stadionie Narodowym?


Jak podaje Przegląd Sportowy istnieje szansa, że w tym roku zobaczymy w Polsce Usaina Bolta. Jamajczyk miałby być gwiazdą 5. Memoriału Kamili Skolimowskiej, który może odbyć się na Stadionie Narodowym!

bolt1 kopia

Informację o prowadzonych rozmowach z menadżerami Usaina Bolta podał dziś na łamach Przeglądu Sportowego Antoni Bugajski. Dziennikarz dodaje jednak, że do tej pory nikt nie potwierdził startu Jamajczyka w Polsce, gdyż wciąż nie zapadła ostateczna decyzja. Niemal pewne wydaje się natomiast, że 5. Memoriał Kamili Skolimowskiej, na którym miałby wystartować Bolt, odbędzie się 23 sierpnia na Stadionie Narodowym!

Oczywiście Stadion Narodowy nie jest wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną. Istnieje jednak możliwość dostosowania tego obiektu do rozegrania kilku wybranych konkurencji technicznych (z naciskiem na rzuty) oraz sprinterskich. Czy faktycznie do tego dojdzie i lekkoatletyka zawita na Stadion Narodowy, przekonamy się prawdopodobnie w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Najlepszy mityng 2013 najlepszy także w 2014?

Na początku tego roku Polski Związek Lekkiej Atletyki uznał Memoriał Kamili Skolimowskiej za najlepszy mityng lekkoatletyczny w Polsce (zobacz relację z ubiegłorocznego Memoriału: Memoriał Skolimowskiej: Artur Noga bije rekord Polski na 110 m przez płotki!). W przyszłym roku, dzięki obecności Usaina Bolta oraz organizacji zawodów 23 sierpnia, a więc tydzień po Mistrzostwach Europy w Zurychu, mityng może powtórzyć ten sukces, choć nie wiadomo czy okrojona liczba konkurencji nie wpłynie negatywnie na jego atrakcyjność.

Organizatorem zawodów jest firma Polish Sport Promotion, która kibicom sportowym może być znana m.in. z organizacji towarzyskiego meczu piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk i FC Barceloną.

Źródło: przegladsportowy.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.