30 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Usain Bolt pobiegnie na 100 m tylko w Polsce?


Najlepszy lekkoatleta ostatnich lat, Usain Bolt, nie rozpieszcza w tym sezonie swoich fanów. Z uwagi na kontuzję musiał odwołać swoje starty w czerwcu i lipcu. Po raz pierwszy Jamajczyka na bieżni zobaczymy więc dopiero w sierpniu podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów.

bolt1 kopia

Usain Bolt miał rozpocząć tegoroczny sezon 17 czerwca od startu w Ostrawie. Niestety z uwagi na uraz musiał zrezygnować z tego biegu, podobnie jak z wyścigu podczas Diamentowej Ligi w Paryżu (5 lipca). Wobec tego po raz pierwszy 6-krotnego mistrza olimpijskiego zobaczymy na bieżni dopiero na przełomie lipca i sierpnia podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Glasgow. Tam jednak Jamajczyk wystartuje jedynie w biegu sztafetowym 4x 100 m.

Pierwszy tego lata indywidualny start Bolta będzie miał miejsce w… Warszawie. 23 sierpnia świetnego sprintera będziemy mogli oglądać  na Stadionie Narodowym podczas 5. Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Jak podają niektóre media, bieg w Polsce może być dla rekordzisty świata jedynym startem w biegu na 100 m w tym sezonie. Polskim kibicom mogą więc zazdrościć fani z całego świata.

Bilety na sierpniowy Memoriał można kupić na stronie: http://memorialkamili.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.