30 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jak minął Samsung Irena Women’s Run?


samsung pmetry
Park Łazienkowski, tędy wiodła trasa.


Tylko kobiety. Ale za to blisko 2 tysiące (dokładnie – 1908). Tak można podsumować Samsung Irena Women’s Run, który 29 czerwca odbył się na ulicach Warszawy. Bieg miał atmosferę dobrej zabawy ale nie zabrakło też rywalizacji i to na najwyższym, krajowym poziomie. Najszybciej 5 km pokonała Dominika Nowakowska, która w zeszłym roku, jako pierwsza Polka w historii, zakwalifikowała się do finałowego biegu Mistrzostw Świata na tym dystansie! 

 

Wyniki pierwszej szóstki:

1. Dominika NOWAKOWSKA – 00:16:37
2. Aleksandra JAKUBCZAK – 00:17:27
3. Ewa CHREŚCIONKO – 00:17:36
4. Mariola ŚLUSARCZYK – 00:17:39
5. Antonina MIŁEK – 00:18:56
6. Anna JAKUBCZAK – 00:19:04

Bieg wiódł między innymi Aleją Chińską w Parku Łazienkowskim, potem Belwederską, Alejami Ujazdowskimi, Myśliwiecką z metą na Agrykoli. Organizatorzy wraz z Samsungiem przygotowali wiele atrakcji, nie tylko dla biegaczy.

My tymczasem proponujemy wam krótką migawkę z tegorocznego biegu.

Celem tegorocznej edycji Samsung Irena Women’s Run było szerzenie idei aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego trybu życia wśród Polek. W biegu wzięły udział kobiety w różnym wieku oraz mające różny poziom kondycji fizycznej.

Podczas tegorocznego wydarzenia nie mogło zabraknąć patronki honorowej biegu – mistrzyni Ireny Szewińskiej. Legenda polskiego sportu może być inspiracją dla pań rozpoczynających przygodę z bieganiem. Podczas Samsung Irena Women’s Run wspierała wszystkie uczestniczki i dodawała im otuchy niezbędnej do przebiegnięcia tego dystansu.

W tym roku panie biegły w szczytnym celu. 50 000 zł ze sprzedaży pakietów startowych została przeznaczona dla fundacji wielokrotnej medalistki paraolimpijskiej Katarzyny Rogowiec, która pomaga osobom niepełnosprawnym, chorym i zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz aktywizuje środowiska pełnosprawne na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Na warszawskiej Agrykoli na Gości czekały liczne atrakcje przygotowane przez Samsung. Na stoisku Pięknie Proste, mogli oni przekonać się jak nowoczesna technologia ułatwia życie. Z kolei na stoisku „Mistrzowie Kodowania”, wszystkie mamy mogły dowiedzieć się jak zarazić swoje pociechy pasją do zgłębiania tajników kodowania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom tegorocznej edycji biegu Samsung Irena Women’s Run oraz życzymy energii i zapału do uprawiania sportu każdego dnia. 

Możliwość komentowania została wyłączona.