New Balance 1080v12
 
27 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Uniwersalna startówka New Balance 1400v2


New Balance 1400v2 to przede wszystkim szybkość! Jest to model, który sprawdzi się w chwilach, kiedy chcesz przyśpieszyć. 1400v2 to uniwersalna startówka, która dzięki dodatkowej amortyzacji pod piętą sprawdzi się również na wszelkiego rodzaju treningach szybkościowych i na dłuższych dystansach.

NB1

Podeszwa środkowa w 1400v2 wykonana jest z pianki REVlite, która zapewnia dobrą amortyzację, zachowując przy tym doskonałe czucie biegu. REVlite  to bardzo dynamiczna pianka, która pozwala na pełne wykorzystanie włożonej w bieg energii. Jest przy tym bardzo lekka, dzięki czemu udało się obniżyć całkowitą wagę buta do 190 gramów (w rozmiarze 43).

Model 1400v2 zbudowany jest na kopycie NB-J, stworzonym specjalnie z myślą o szybkim bieganiu i ściganiu się. Zapewnia ono stabilność oraz dynamikę, które pozwalają utrzymać wysokie tempo. Spadek pięta-palce, czyli tzw. drop, wynosi tutaj 10 mm. Jest to wartość, która zadowoli zarówno zwolenników bardziej minimalistycznego podejścia do obuwia jak i tradycjonalistów. Pięta jest dobrze amortyzowana, ale niski profil podeszwy sprawia, że drop nie jest tak mocno wyczuwalny i nie wymusza lądowania na pięcie u osób, które lądują na śródstopiu.

Podeszwa zewnętrzna jest prosta i bez żadnych udziwnień – pozwala na pełny kontakt z podłożem, a wstawki z gumy wtryskiwanej pod ciśnieniem znacząco zwiększają jej trwałość.

NB4

Cholewka wykonana jest z oddychającej i szybkoschnącej siateczki z bezszwowym wykończeniem. Cholewka jest dobrze dopasowana i stabilnie trzyma stopę, co również przekłada się na komfort podczas szybkiego biegania.

New Balance 1400v2 to konstrukcja prosta jak… bieganie. Bez zbędnych udziwnień i komplikacji. Ten model to wszystko czego potrzebujesz, żeby biegać szybko i wygodnie. Zdecydowana większość testerów i recenzentów, którzy opisywali ten model, zwracało uwagę właśnie na jego prostotę i tym samym wszechstronność. Są to buty, w których równie dobrze możesz ścigać się na 5 km, na połówce albo na pełnym maratonie. Są to buty, które tak samo świetnie sprawdzą się podczas szybkich treningów, ale również na dłuższych wybieganiach zapewnią Ci odpowiedni komfort. Jest to złoty środek pomiędzy lekkością, elastycznością i niskim profilem a amortyzacją. I nawet jeśli niektórzy z naszych testerów doszukiwali się w nich jakichś wad albo niedociągnięć, to koniec końców stwierdzali bez wahania, że są to jedne z najlepszych butów z jakimi mieli do czynienia.

New Balance 1400 dostępne są w dwóch opcjach kolorystycznych – w typowo sportowym jaskrawym zestawieniu kolorów oraz w stonowanym wydaniu z serii „Blue Tab”.