21 stycznia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ultra wokół TATR – 22.01 o 21.00 startują zapisy


tatra_ultra_race_logo_2.pngW poniedziałek 22 stycznia o godzinie 21.00 ruszają zapisy na Tatra Ultra Rajd wokół Tatr. Chyba najbardziej zaskakujące wydarzenie ultra w tym roku bo jak mówią organizatorzy.

"Szanse na to, że TUR wypali były znikome, a jednak niemożliwe stało się możliwe i tak 27-28 lipca pierwsze 200 osób będzie mogło oficjalnie okrążyć Tatry"

Impreza odbywa się w formule rajdu to znaczy, że jest to wyzwanie dla doświadczonych ultrasów. Uczestnicy poruszają się tylko szlakami bez żadnych oznaczeń. Nie ma formy rywalizacji między uczestnikami, a tylko walka z samym sobą, jest tylko jeden punkt żywieniowy każdego dnia. Zegar odmierza jedynie czas limitu, a uczestnicy na mecie nie zobaczą wyników na listach ale będą mogli się wpisać do księgi zdobywców, która zostanie również opublikowana w wersji elektronicznej na stronie.

"Nie stawiamy na rywalizacje między uczestnikami ale raczej na relacje, integrację i wspólną walkę z tym morderczym dystansem" mówi Michał Jarosz jeden z organizatorów.

Ze względu na ograniczenia TPN i TANAP bieg będzie bardzo kameralny. Tylko 200 osób! Co jest dobrą alternatywą dla ludzi szukających małych imprez.

Uczestnicy mają do wyboru następujące dystanse:

Wściekła Kozica – 120+/6000m przewyższenia podzielone na dwa jedno dniowe nazwane próbą traw i próbą skał. etapy są ok. 60 kilometrowe

Koźlątko – 55+/3400m przewyższenia(Tatry Wysokie)

Koziczka – 65+/2500m przewyższenia(Tatry Zachodnie)

więcej na:

www.tatraultrarajd.pl

Facebook

 

Możliwość komentowania została wyłączona.