8 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

(Udany) sylwester Krystiana Zalewskiego


Krystian Zalewski, zawodnik UKS Barnim Goleniów udanie zakończył 2013 rok
zwyciężając w VII Biegu Sylwestrowym w podbydgoskiej Brzozie. Wygrał tu także 12
miesięcy wcześniej. Co sprawia, że reprezentant Polski ostatnie dni grudnia
spędził 270 km od domu, jak ocenia miniony rok i jakie nadzieje wiąże z rokiem
2014? 

2.jpg

fot. archiwum zawodnika

Po raz drugi postanowiłeś spędzić Sylwestra w Brzozie koło Bydgoszczy. Najpierw w dobrym stylu zwyciężyłeś w VII Biegu Sylwestrowym poprawiając rekord trasy Artura Kozłowskiego. Jak skomentujesz swój występ? 
Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. W 2012 roku pobiegłem 29:57. Już wtedy pomyślałem, że za rok wrócę, aby spróbować poprawić rekord trasy Artura, który wynosił 29:46. Tym razem udało się tego dokonać, a wynik cieszy tym bardziej, że jest to mój nowy rekord życiowy na 10km. 

W biegu wystąpiła także Twoja narzeczona, jednak nie ujrzeliśmy jej na mecie, co się stało? 

Start Oli w tym biegu był formą treningu. Jej zadaniem było przebiec 7 km w określonym, szybkim tempie. Cały założony dystans Ola przebiegła razem ze zwyciężczynią – Pauliną Kaczyńską. Wiem, że Trener i Ola są bardzo zadowoleni z treningu. 

Wieczorem bawiliście się podczas Balu Sylwestrowego, czy można powiedzieć, że Krystian Zalewski to król parkietu, a Ola Chałubek królowa? 

Dzięki uprzejmości właściciela Hotelu Brzoza, który był organizatorem Balu Sylwestrowego zostaliśmy na zabawie i tu witaliśmy Nowy Rok. Zarówno my, jak i pozostali goście bawiliśmy się świetnie. 

Noworoczny trening odbyłeś na ścieżkach Puszczy Bydgoskiej. To powoli staje się Twoją tradycją. Czym przyciąga Cię to miejsce, że przełom starego i nowego roku spędzasz pod Bydgoszczą? 

Hotel Brzoza praktycznie przylega do kompleksu leśnego – Puszczy Bydgoskiej, gdzie znajdują się piękne trasy biegowe, są tu idealne warunki do treningu. 

1.jpg

fot. archiwum zawodnika

Ostatni dzień w roku 2013 zakończyłeś sukcesem, a jak całościowo oceniasz minione 12 miesięcy pod względem sportowym? 
Ten rok był dla mnie naprawdę udany. Na początku roku awans na 40. Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, które odbywały się w Bydgoszczy, potem start podczas 4. Drużynowych Mistrzostw Europy oraz awans na najważniejszą imprezę 2013 roku czyli 14. Mistrzostwa Świata w Moskwie. W tym roku zdobyłem również dwa tytuły Vice mistrza Polski (3000m z przeszkodami i 5000m). 

A jaki to był rok jeśli chodzi o kwestie pozasportowe? 

Tutaj zmiany były dosyć duże – postanowiłem zmienić status związku i oświadczyłem się swojej dziewczynie. Co najważniejsze oświadczyny zostały przyjęte – od października Ola jest moją narzeczoną

Jakie masz plany na najbliższe tygodnie? 

Przez najbliższy tydzień będę trenował w Goleniowie, a już 10 stycznia lecę na kolejne zgrupowanie do Portugalii. 

Jakie cele założyłeś sobie na najbliższy sezon?

Poprzeczkę powiesiłem sobie naprawdę wysoko. Chciałbym poprawić znacznie rekord życiowy na koronnym dystansie oraz jak najlepiej wypaść na Mistrzostwach Europy w Zurychu. 

3.jpg

fot. archiwum zawodnika

Tego Tobie życzę i dziękuję za rozmowę. 
Dziękuję bardzo i zapraszam na moją stronę internetową – http://krystianzalewski.pl

Wyniki VII Biegu Sylwestrowego w Brzozie:

Mężczyźni:
1. Krystian Zalewski – 29,28 
2. Krzysztof Żebrowski – 30,03 
3. Damian Kabat – 30,22 
Kobiety: 
1. Paulina Kaczyńska – 35,40 
2. Dominika Stelmach – 37,23 
3. Magdalena Kotas – 38,04

 

Możliwość komentowania została wyłączona.