8 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kenenisa Bekele nie zmierzy się z Farahem w Londynie?


Kenenisa Bekele może nie wystartować w kwietniowym Maratonie Londyńskim. W grudniu podaliśmy informację o jego prawdopodobnym debiucie maratońskim w stolicy Wielkiej Brytanii (przeczytaj artykuł: Bekele kontra Farah na Maratonie Londyńskim?). Dziś okazuje się, że Etiopczyk nie porozumiał się z organizatorami.

kenenisa bekele

Pojedynek debiutujących na dystansie maratonu Kenenisy Bekele i Mo Faraha miał być ozdobą tegorocznej edycji Maratonu w Londynie. Prawdopodobnie jednak kolejne starcie dwóch świetnych długodystansowców trzeba przełożyć na inny termin.

Jak podaje były dyrektor sportowy Maratonu Londyńskiego, Dave Bedford, organizatorom nie udało się porozumieć z samym zawodnikiem.

Na tym etapie nie wierzę, że Bekele wystartuje w Londynie – mówi Bedford. – Brak Bekele nie oznacza jednak, że rywalizacja o pierwsze miejsce stanie się łatwiejsza dla Mo Faraha. Wśród zaproszonych zawodniów znaleźli się mistrz olimpijski, mistrz świata i rekordzista świata, więc jeżeli ktoś uważa, że kwietniowy maraton będzie dla Faraha spacerkiem, to powinien się nad tym jeszcze raz zastanowić.

Już teraz możemy być więc pewni startu w Londynie Wilsona Kipsanga i Stephena Kiproticha, a także 12 innych mężczyzn, którzy legitymują się rekordami życiowymi poniżej 2 godzin, 8 minut i 20 sekund. Pełną listę zawodników elity powinniśmy poznać pod koniec bieżącego miesiąca. Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy też miejsce maratońskiego debiutu Kenenenisy Bekele.

Źródło: mirror.co.uk

Możliwość komentowania została wyłączona.