obozy kenia
3 stycznia 2021 Krzysztof Brągiel Sport

Uciekają przed zimą


Nasi czołowi lekkoatleci spędzą styczeń poza krajem. Polski Związek Lekkiej Atletyki wrócił do organizowania obozów zagranicznych. Biegacze uciekną przed polską zimą do Portugalii, RPA, Kenii i na Teneryfę. 

31 grudnia na stronie PZLA pojawiła się szczegółowa rozpiska najbliższych zgrupowań zagranicznych kadry. Najwięcej biegaczy obrało kierunek na Potchefstroom w Republice Południowej Afryki. Od 6 stycznia przygotować się będą tutaj: Justyna Święty-ErseticAnna KiełbasińskaMałgorzata Hołub-KowalikNatalia KaczmarekAdam KszczotMarcin LewandowskiJakub KrzewinaŁukasz KrawczukJoanna Linkiewicz i Wiktor Suwara. Dzień później dotrze do RPA Angelika Cichocka. Powrót planowany jest na 27 stycznia.

adam kszczot 6

Grupa trenera Jacka Kostrzeby z Krystianem ZalewskimMichałem Rozmysem i Katarzyną Jankowską trenować będzie natomiast w słynnym Iten. Michał Rozmys przebywa w Kenii już od miesiąca. Pozostali członkowie ekipy wylatują 7 stycznia, żeby wrócić do kraju na początku lutego.

bieganie kenia

W kameralnych warunkach początek roku spędzi małżeństwo Nadolskich. Karolina Nadolska z trenerem Zbigniewem Nadolskim od 5 stycznia mają zaplanowane dwutygodniowe zgrupowanie w portugalskiej Albufeirii nad Oceanem Atlantyckim. Niespełna 100 km na wschód w Monte Gordo do końca stycznia trenować będą z kolei nasze czołowe średniaczki: Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui.

Arona na Teneryfie między 6 a 28 stycznia gościć będzie natomiast Igę Baumgart-WitanPatrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką, oraz Karola Zalewskiego.

karol zalewski 1

10 marca ubiegłego roku Polski Związek Lekkiej Atletyki odwołał wszelkie wyjazdy na zgrupowania zagraniczne. W związku z epidemią COVID-19 do kraju w trybie pilnym wrócili chociażby Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, których obostrzenia zastały w amerykańskim Flagstaff. Przywrócenie obozów poza granicami kraju, to pierwsza dobra wiadomość, którą przywitał rodzimych lekkoatletów rok 2021. Dla części zawodników celem najbliższych zgrupowań będą Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu (4-7 marca).  


Zdjęcia: Marta Gorczyńska

Możliwość komentowania została wyłączona.

Krzysztof Brągiel
Krzysztof Brągiel

Biega od 1999 roku i nadal niczego nie wygrał. Absolwent II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszka na Warmii. Najbardziej lubi startować na 800 metrów i leżeć na mecie.