kerr
23 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trwa brytyjski koszmar Ingebrigstena. Josh Kerr mistrzem świata na 1500 metrów

Duża sensacja w finale mistrzostw świata na 1500 metrów. Złoty medal wywalczył Brytyjczyk Josh Kerr. Wielki faworyt Norweg Jakob Ingebrigsten zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił jego rodak Narve Gilje Nordas.

Na początku biegu prowadzenie objął Abel Kipsang, tuż za nim był Ingebrigsten, który po 500 metrach wyszedł na pierwsze miejsce. Wydawało się, że Norweg sięgnie po zwycięstwo. Na ostatniej prostej niespodziewanie wyprzedził go Kerr, który stał się trzecim brytyjskim mistrzem świata na tym dystansie. Rok temu wygrał Jake Wightman, a w 1983 roku zwyciężył Steve Cram.

Ingebrigsten drugi raz z rzędu zdobył wicemistrzostwo świata na tym dystansie. Rok temu miał za to złoto na 5000 metrów. Z kolei dla Nordasa brąz jest największym sukcesem w karierze.