21 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trening obwodowy na BiegamBoLubię


bbl 21082011 540


Minął kolejny weekend z akcją BiegamBoLubię. Tym razem dla Krakowskich sympatyków  zajęć czekał niełatwy trening. Można powiedzieć mało biegowy, ale mocno angażujący partie ciała odpowiedzialne za bieganie. Przygotowaliśmy dla biegaczy trening obwodowy.

Jest to typ treningu, który można stosować na różne sposoby. Chodzi głównie o poprawę ogólnej sprawność, a szczególnie  takich cech u biegaczy, jak wytrzymałość i siła. Nie będziemy zagłębiali się w szczegóły tego typu treningów, bo to nie miejsce na takie dywagacje, tutaj Biegamy Bo Lubimy.

A więc jak wyglądały zajęcia?

Na początku rozgrzewka, 20 minut wolnego biegu zakończone sporą dawką ćwiczeń rozciągających.
Następnie każdemu została przydzielona jedna stacja, na której wykonywał ćwiczenie.
Każdy miał za zadanie podczas swojego ćwiczenia obserwować co robi osoba na stacji kolejnej. W ten sposób każdy wiedział, jakie ćwiczenie będzie za chwilę wykonywał i nie musiał zapamiętywać wszystkich stacji. A było ich 25!
Taka duża liczba stacji mogłaby być zbyt obciążająca, dlatego co piątą stację wprowadziliśmy  ćwiczenie rozciągające.
Cały obwód wykonywany był w sekwencji:
– 40 sekund ćwiczenie
– 20 sekund przerwa.

Przerwa w odczuciu uczestników, ze stacji na stację się skracała 🙂 ale był to po prostu efekt narastającego zmęczenia. Po tej „drodze krzyżowej”,  jak to niektórzy nazwali, każdy wykonał 5 około 60 metrowych przebieżek, które miały zaangażować i pobudzić więcej włókien mięśniowych, a przede wszystkim wprowadzić docelowy ruch, do którego trenowaliśmy czyli bieg. I tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie. Zapraszamy za tydzień na zajęcia w całej Polsce !

Możliwość komentowania została wyłączona.