1 sierpnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trasa 41. PZU Maratonu Warszawskiego i zapisy na biegi towarzyszące


Znamy trasę 41. PZU Maratonu Warszawskiego. Tradycyjnie w ostatni dzień września biegacze zmierzą się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. W ramach imprezy odbędzie się także Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska, podczas której biegacze będą mogli spróbować swoich sił w trzyosobowych zespołach.

Trasa PZU Maratonu Warszawskiego nie zmieni się znacząco względem zeszłorocznej edycji, dzięki czemu biegacze pobiegną ulicami w samym sercu Warszawy z całą gamą atrakcyjnych lokalizacji.

Tradycją stała się już lokalizacja startu, który znajdować się będzie na ul. Konwiktorskiej w okolicy stadionu Polonii, skąd biegacze będą zmierzać w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański i Pragę Północ. Dalej maratończycy pobiegną do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich. Maratończycy będą mieli okazję przebiec przez najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Zawodnicy pobiegną na północ, a następnie Mostem Gdańskim ponownie udadzą się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim wrócą do Centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.
MW mapa strona

Zeszłoroczna trasa maratonu spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników oraz kibiców, którzy ponownie będą mieli możliwość spotkania swoich faworytów kilkukrotnie podczas biegu – mówi Marek Tronina, dyrektor 41. PZU Maratonu Warszawskiego.

W ramach imprez biegowych 29 września odbędą się także biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz Bieg na Piątkę. To doskonała okazja dla mniej zaawansowanych biegaczy, aby poczuć klimat niezwykłego wydarzenia sportowego na ulicach stolicy. Właśnie ruszyła REJESTRACJA również do tych wydarzeń.

Bridgestone Sztafeta Maratońska

Bridgestone Sztafeta Maratońska to propozycja dla biegaczy, którzy
posiadają już biegowe doświadczenie. Uczestnicy sztafety stanowią
integralną część maratonu, który pokonują wraz z maratończykami. W
ramach sztafety najkrótszy dystans do pokonania przez jednego uczestnika
to 10 kilometrów, a najdłuższy – 18 kilometrów. Sztafeta to wspaniała
możliwość zarówno dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o
przebiegnięciu królewskiego dystansu, jak i chcących zaprosić do
wspólnej zabawy w duchu rywalizacji przyjaciół, rodzinę, czy kolegów z
firmy.

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej pobiegną wraz z maratończykami na wspólnej trasie. Kolejne zmiany
będą miały do pokonania dystanse w przybliżeniu: 14, 10
oraz 18 kilometrów.

Bridgestone będąca największym producentem opon i wyrobów z gumy na świecie, nie bez przypadku została sponsorem tytularnym imprezy. Marka ta jest Globalnym Partnerem Olimpijskim i autorem kampanii „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” której celem jest inspirowanie ludzi do rozwijania swoich zdolności oraz pasji.

Bieg na Piątkę

Organizator przedstawił także trasę Biegu na Piątkę. Uczestnicy rywalizacji na dystansie 5 kilometrów wystartują 30 minut po rozpoczęciu 41 PZU Maratonu Warszawskiego – o godzinie 9:30. Zarówno start jak i meta będą znajdowały się w tych samych lokalizacjach, co maratończyków. Trasa przebiegać będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona. Tam nastąpi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego na Wybrzeże Gdańskie tak, aby pod koniec 3 kilometra znaleźć się na Wisłostradzie, wzdłuż której biegacze dobiegną do mety zlokalizowanej na wysokości Parku Fontann. Organizacja startu całą szerokością ulicy Konwiktorskiej, blisko kilometrowy zbieg w połowie dystansu oraz długa prosta na ostatnich dwóch kilometrach sprawą, że będzie to jedna z najszybszych „piątek” w stolicy.BiegNa5_mapa.jpg

Jednocześnie dystans 5 kilometrów jest w zasięgu każdego – dedykowano go głównie osobom, które pragną rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. W Biegu na Piątkę najważniejszy nie musi być wynik, lecz przede wszystkim
uśmiech i dobra zabawa – zgodnie z ideą, jaka przyświecała organizatorom,
gdy tworzyli te wydarzenie. Limit czasu 45 minut sprawia, że nikt nie
powinien mieć większego kłopotu z dotarciem do mety.

Pobiegnij charytatywnie

Zachęcamy wszystkich uczestników do wyboru charytatywnej ścieżki rejestracji w ramach akcji #BiegamDobrze. Każdy z chętnych dokonuje indywidualnej zbiórki pieniędzy na wskazaną przez siebie organizację charytatywną.

Zaangażuj rodzinę i znajomych, a kiedy na koncie swojej internetowej zbiórki uzbierasz kwotę minimalną – otrzymasz numer startowy od organizacji, którą wspierasz, a na mecie… będziesz cieszyć się podwójnym zwycięstwem! Ta forma rejestracji będzie dostępna dla chętnych do udziału zarówno w 41. PZU Maratonie Warszawskim, jak i Biegu na Piątkę oraz Bridgestone Sztafecie Maratońskiej.

W zeszłym roku uczestnicy wszystkich biegów w ramach PZU Maratonu Warszawskiego zebrali ponad 600 tysięcy złotych na cele dobroczynne.


Zapisy do udziału w 41. PZU Maratonie Warszawskim trwają, a na liście startowej są już 4 tysiące nazwisk. Wystartowały też zapisy do biegów towarzyszących.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA WSZYSTKIE IMPREZY BIEGOWE 41. PZU MARATONU WARSZAWSKIEGOMW_zapisy_2.png

Możliwość komentowania została wyłączona.