18 stycznia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Toyota EkoMaraton Targówek 2010


monte_carlo.jpgW najbliższą niedzielę, 24 stycznia, rozpoczyna się cykl zawodów w biegach przełajowych Toyota EkoMaraton Targówek. Na zwycięzców czeka m.in. nagroda główna, czyli wyjazd i start w maratonie w Monako 21 marca 2010.

Cztery biegi o długości 10 km każdy. Zimowe miesiące – styczeń, luty, marzec. To spore wyzwanie. Za to w nagrodę start w Księstwie Monako. W dodatku w pierwszym dniu wiosny. Ponadto wspieramy działania proekologiczne – opisuje imprezę Michał Horodeński, jeden z organizatorów Toyota EkoMaratonu


Start w biegach nie wymaga żadnych opłat. W ramach wpisowego uczestnicy muszą przynieść posegregowane surowce wtórne, inne na każdą z rund: butelki PET, puszki ALU, szkło i papier.

– Nasze hasło to – „razem segregujemy, razem biegamy” – wyjaśnia Michał Horodeński – to druga nasza inicjatywa po ubiegłorocznym Ekobiegu, przed którym biegacze sprzątali las, a później ścigali się na krosowej trasie.

Zainteresowanie Toyota EkoMaratonem jest bardzo duże, lista chętnych zapełniła się w ciągu 34 godzin. Organizatorzy zwiększyli limit zawodników ze 100 do 120 osób. W klasyfikacji generalnej liczy się suma czasów uzyskanych w poszczególnych rundach.

Wszystkie biegi rozgrywane są w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku, w godzinach 11:00 – 13:00. Biuro zawodów jest czynne od 09:30. Kolejne rundy odbędą się 7 i 21 lutego, finał – 7 marca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ToyotaEkoMaraton.pl .

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa-Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

Kontakt:

Michał Horodeński
0 601 988 493
michal@ekobiegi.pl

DYSKUSJA NA FORUM

Możliwość komentowania została wyłączona.