8 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Toyota EkoMaraton Targówek 2010 relacja runda 2


ekomaraton_2r_540.jpg

Jaki jest przepis na sukces w biegach przełajowych? Wystarczy "byledobiec". W 2. rundzie EkoMaratonu zawodniczki i zawodnicy grupy biegowej Byledobiec Anin zajęli prawie całe "pudło".

W porównaniu z zawodami sprzed dwóch tygodni, niedzielna aura była znakomita do biegania. Lekki mróz, dużo słońca i szeroka, ubita trasa biegowa. Ponownie prawie setka biegaczy stanęła na starcie 2. rundy. Pod nieobecność zwycięzcy 1. rundy, niedzielne zawody zdecydowanie wygrał Sylewster Kuśmierz przed Robertem Celińskim, obaj z grupy Byledobiec Anin. Trzeci był Ryszard Piwko, reprezentujący Ścieżkę Biegową Park Leśny Bródno.

Wśród kobiet również dominowała grupa Byledobiec Anin. Anna Świerczek była pierwsza, Anna Pawłowska-Pojawa druga, trzecia Iwona Świercz za nimi Marzena Opowicz z KB Gymnasion, zwyciężczyni poprzedniej rundy.

– Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród kobiet – mówi Michał Horodeński, jeden z organizatorów EkoMaratonu – w czołówce klasyfikacji generalnej po dwóch rundach są trzy szybkie i silne zawodniczki. Różnice pomiędzy nimi liczą się w sekundach. Jeśli wszystkie wystartują w kolejnych rundach, wyścig pomiędzy nimi będzie pasjonujący.

Podczas niedzielnych zawodów uczestnicy w ramach opłaty startowej przynosili zużyte puszki aluminiowe. Zebrano ponad 1000 puszek. Kolejna runda, połączona ze zbiórką opakowań szklanych, odbędzie się w niedzielę 21 lutego 2010.

ekomaraton_2r_540_1.jpg

Wszystkie biegi rozgrywane są w Lasku Bródnowskim na warszawskim Targówku, w godzinach 11:00 – 13:00. Biuro zawodów jest czynne od 09:30. Kolejne rundy odbędą się 21 lutego i 7 marca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ToyotaEkoMaraton.pl .

Toyota EkoMaraton łączy w sobie pasję biegania z działaniami proekologicznymi. Ideę podchwycili partnerzy, którzy rozumieją potrzebę uczestniczenia w życiu sportowym społeczności, w których działają na co dzień. Sponsorem tytularnym została Toyota Motor Poland, sponsorami głównymi Webasto Petemar, Toyota Żerań, IKEA Sklep Warszawa– Targówek oraz Go Sport. Wsparcia udzielił Urząd Dzielnicy Targówek.

fot. Marek Ceroń