6 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Szymon Kulka mistrzem Polski w biegu ulicznym na 10 km

Szymon Kulka został nowym mistrzem Polski w biegu ulicznym w biegu na 10 km. Po swój kolejny tytuł mistrza kraju zawodnik ULKS Lipinki sięgnął w sobotę w Gdańsku na mistrzostwach rozegranych w ramach 23. Biegu Św. Dominika.

Kulka mimo wywalczenia złotego medalu mistrzostw Polski nie zajął w Biegu Dominika pierwszego miejsca. Zwycięzcą biegu głównego na 10 km okazał się Ukrainiec Dmytro Lashyn (29:30), który o 3 sekundy wyprzedził naszego reprezentanta.

Trzeci na mecie i zarazem drugi w klasyfikacji mistrzostw Polski był Tomasz Grycko, który uzyskał czas 29:40. Brązowy medal MP wywalczył szósty na mecie Damian Kabat (30:11).
Dla Szymona Kulki to drugi tytuł mistrza Polski w biegu ulicznym wywalczony w tym roku. W czerwcu Szymon został mistrzem kraju w biegu na 5 km.

W ramach 23. Biegu Św. Dominika odbyły się także dwa biegi na 5 km. W obu także triumfowali zawodnicy z zagranicy. Wśród kobiet była to Ukrainka Daria Mykhalinova, zaś wśród mężczyzn Ilya Slavensky. Najszybsi Polacy zajęli drugie pozycje – Dominika Nowakowska wśród pań i Dawid Klaybor wśród panów.