8 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Szymon Kulka i Henryk Szost nominowani do tytułu lekkoatlety grudnia

Szymon Kulka i Henryk Szost zostali nominowani do tytułu lekkoatlety grudnia w Europie. Głosowanie odbywa się na stronach EAA i tradycyjnie w pierwszej części swój głos może oddać każdy z nas.

Szymon Kulka został w grudniu przełajowym mistrzem Europy juniorów. Podczas zawodów rozgrywanych w Budapeszcie reprezentant Polski w świetnym stylu zwyciężył na dystansie 6 km. Przeczytaj relację z tego wydarzenia: Szymon Kulka mistrzem Europy w biegach przełajowych!

Henryk Szost natomiast w minionym miesiącu zajął trzecie miejsce w maratonie w Fukuoce. Rekordzista Polski uzyskał w Japonii czas 2:08:42, który jest drugim w historii wynikiem w polskim maratonie. Przeczytaj relację: 2:08:42, drugi wynik w historii polskiego maratonu.

Głosowanie na europejskiego lekkoatletę grudnia potrwa do 18 stycznia. Przy ostatecznym wyborze głosy internautów stanowią 1/3 oceny, kolejna 1/3 należy do przedstawicieli mediów i 1/3 do ekspertów EAA.

Głównymi  rywalami  Kulki i Szosta są inni zawodnicy, którzy z dobrej strony zaprezentowali się podczas niedawnych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.