29 października 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Szykujcie się na WingsForLife WorldRun 2019


Pora zapisać się na Światowy Bieg Wings for Life. Dołącz do globalnego ruchu i zostań jednym z setek tysięcy uczestników jednoczących się w biegu dla tych, którzy biec nie mogą. Polacy upodobali sobie nietypowy format imprezy z ruchomą linią mety i 5 maja 2019 po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym. Formularz rejestracyjny otwarto 3 października, o godz. 13:00. Zapewnij sobie miejsce w Poznaniu lub w innej dogodnej lokalizacji. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com

Każda zebrana przez Ciebie złotówka, w tym całość opłaty startowej za udział, zostanie przekazana na rzecz fundacji Wings for Life szukającej metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Fundacja sfinansowała już 191 projektów badawczych prowadzonych w jednym celu, jakim jest odnalezienie skutecznej metody leczenia.

Ponad pół miliona osób pobiegło już w poprzednich pięciu edycjach, aby wesprzeć przełomowe badania. Polacy uczestniczą w imprezie od samego początku, licznie i z sukcesami. Wśród kobiet rekordzistką dystansu (68,21 km) jest Dominika Stelmach, która zwyciężyła kolejno minione edycje, triumfując na czterech kontynentach, kolejno w: Europie, Australii, Ameryce Południowej i Afryce.

Unikalny format nie zakłada dążenia do mety. To meta goni uczestników, dzięki czemu wystartować może dosłownie każdy – zarówno początkujący biegacz, jak i światowej sławy sportowiec. Podczas zeszłej odsłony imprezy Samochód Pościgowy w Poznaniu prowadził Adam Małysz, a na trasie można było spotkać znane osobistości ze świata sportu, min.: Joannę Jóźwik, Monikę Pyrek, Jerzego Skarżyńskiego, Andrzeja Bargiela, Przemka Pawlickiego, czy Jakuba Przygońskiego.

6. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 5 maja 2019 r. Syrena startowa zabrzmi jak zawsze, o godzinie 13:00 czasu polskiego, w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smartfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run) w pojedynkę, bądź w zorganizowanej grupie.

Pewne jest, że na liście oficjalnych lokalizacji kolejny raz znalazł się Poznań, który ugości 8000 biegaczy z całego kraju. Wysoki limit miejsc nie pozwala jednak zwlekać z decyzją o rejestracji do ostatniej chwili. Podczas ubiegłych dwóch edycji, pomimo sukcesywnie powiększanej listy uczestników, limit zostawał wyczerpany na kilka tygodni przed startem.

Napisz historię 6. edycji Wings for Life World Run razem z nami.
Zapisy otwarte na: www.wingsforlifeworldrun.com

**************************************************************************************************************

O badaniach fundacji Wings for Life

wfl2019 stats
Na całym świecie miliony osób skazane są na wózki inwalidzkie z powodu urazów rdzenia kręgowego, najczęściej doznanych w wyniku wypadków drogowych lub upadków. Wings for Life to organizacja typu non-profit, która już od 2004 roku finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii. 100% opłat startowych z Wings for life World Run oraz datków zebranych w ramach tego globalnego wydarzenia przyczyni się do dalszej realizacji misji fundacji. Każdy krok postawiony w ramach Wings for Life World Run oraz przy wykorzystaniu aplikacji Wings for Life World Run to krok w dobrą stronę – http://www.wingsforlife.com

O Wings for Life World Run

wfl2019 1 1
Co roku jednego dnia, niezależnie od pory dnia czy nocy, jednocześnie w wielu lokalizacjach na całym świecie oraz za pośrednictwem aplikacji, odbywa się bieg Wings for Life World Run, który ma tylko jeden cel – zebrać fundusze na rzecz fundacji Wings for Life. W ramach unikalnego formatu imprezy uczestnicy biegną na trasie lub za pośrednictwem aplikacji tak długo, dopóki nie wyprzedzi ich ruchoma meta w postaci „Samochodu Pościgowego”, który podąża za nimi ze stopniowo rosnącą prędkością do momentu dogonienia ostatniego biegacza. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – wolniejsi zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. 100% opłat startowych i datków zostaje przekazane na realizację misji, jaką jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Na przestrzeni pięciu edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Wings for Life World Run zmotywował ponad 500 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 66 różnych krajach na wszystkich siedmiu kontynentach.

Aplikacja Wings for Life World Run

Aplikacja Wings for Life World Run umożliwia wszystkim chętnym dołączenie do globalnego biegu, niezależnie od położenia geograficznego. Aktywując aplikację na swoim telefonie, biegacze mogą wziąć udział w Wings for Life World Run i uciekać przed wirtualnym Samochodem Pościgowym dokładnie w tym samym czasie co pozostali uczestnicy w różnych zakątkach świata. Dzięki aplikacji biegacze mogą wyznaczyć sobie własną trasę i pobiec w pojedynkę lub dołączyć do jednego z Grupowych Biegów z Aplikacją organizowanych w licznych lokalizacjach na całym świecie.

http://www.wingsforlifeworldrun.com #wingsforlife #worldrun

Możliwość komentowania została wyłączona.