28 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sztafeta Po Światełko Do Nieba


Idea „Sztafety Po Światełko Do Nieba” narodziła się podczas nieformalnego spotkania „KB Kosynier Września”, podsumowującego sezon startowy roku 2010. Kiedy zaczęliśmy o tym rozmawiać okazało się, że pomysł coraz bardziej nam się podoba i oficjalnie postanowiliśmy przystąpić do jego realizacji, tak aby 9 stycznia 2011 o północy uroczyście rozpocząć Bieg.

Dlaczego 19 godzin? Odpowiedź jest prosta – 19 edycja WOŚP (niektórzy pytają, co będzie w dniu 50 edycji:)  Idea biegu była równie prosta – biegamy bo lubimy i chcemy zachęcić do tego innych, a jednocześnie wspomagamy Wielką Orkiestrę: każdy, kto zdecydował się przebiec choć jedno okrążenie (jedyne 400m) dorzucał „wpisowe” do puszki. Oczywiście zachęcaliśmy, aby nie poprzestać na jednym tylko okrążeniu, ale uznaliśmy, że będzie to dystans osiągalny dla nawet największych „biegowych” laików. Dla pierwszych stu wytrwałych amatorów (i profesjonalistów również) przygotowaliśmy pamiątkowe medale. Warunkiem było przebiegnięcie 2km lub 30 min i wpłacenie min. 20 zł. Wiemy, że dla „wyjadaczy” biegowych były to pewnie mało wymagające warunki, jednak mieliśmy na względzie, że jest to bieg nie-zawodowy, a mający na celu wsparcie WOŚP.

W dniu Biegu wyniki, rekordy, życiówki okazały się nieważne, zwyciężył bowiem duch biegania i wzajemnej pomocy. Pomimo chłodnej aury, atmosfera była naprawdę gorąca. Odzew wśród mieszkańców Wrześni (i nie tylko – przybyli do nas także goście z Gniezna, Swarzędza, a nawet Wrocławia) przeszedł nasz najśmielsze oczekiwania. Na stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących pojawiło się 225 osób, wspólnie przebiegliśmy prawie 2200km. Idea tak się niektórym spodobała, że biegli dwukrotnie, a nawet częściej. Biuro Sztafety pracowało nieustannie przez cały okres trwania biegu. W efekcie uzbieraliśmy 3409 zł, co stanowi 10 proc. kwoty zebranej w naszym mieście.

W tym roku również zamierzamy dołączyć się do WOŚP. 20-godzinna Sztafeta wystartuje o północy w dn. 8 stycznia 2012r. na stadionie przy ul. Kaliskiej 2a (przy ZSTiO) a zakończy o g.20:00.

Mamy nadzieję, że także tym razem biegający oraz nie-biegający pojawią się i wspólnie z nami czynnie włączą się w pomoc dzieciom. Zapraszamy wszystkich aktywnych z Wrześni, okolic bliższych i dalszych!

Gwarantujemy dobrą zabawę i gorącą atmosferę, pomimo zimowej pory.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Wszelkie informacje oraz regulamin dostępne na stronie www.kb-kosynier.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.