24 października 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Świetny wynik Jarzynskiej w maratonie we Frankfurcie

Karolina Jarzyńska, podopieczna trenera Zbigniewa Nadolskiego, zajęła trzecie miejsce we frankfurckim maratonie, uzyskując bardzo dobry rezultat – 2:29:10, będący jej nowym rekordem życiowym.

CIMG0203.JPG
Zbigniew Nadolski i Karolina Jarzyńska.

Pani Karolinie udaje się utrzymywać dobrą formę aż od Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, gdzie zdobyła złoty medal na 5 000 m (15:44.01). Również przed dwoma tygodniami w Bostonie, spisała się doskonale, uzyskując w półmaratonie rezultat: 1:11.50, zaledwie o pięć sekund gorszy od rekordu Polski.

We Frankfurcie zwyciężyła Kenijka Agnes Kiprop, która na metę wbiegła z wynikiem 2:26:57. Druga była jej rodaczka Helen Kimutai (2:27:50). Karolina Jarzyńska na finiszu pokazała wspaniałą wolę walki.  Zaatakowała bowiem z czwartej pozycji  Etiopkę Firehiwiot Dado i wyprzedziła ją o dziesięć sekund.