12 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Startuje nowy cykl – Grand Prix BiegamBoLubię LASY


Przepadacie za bieganiem na łonie natury lub zBiegiemNatury? A może do tej pory nie mieliście okazji zejść z asfaltu, a las kojarzył Wam się wyłącznie z grzybobraniem? Nie macie jeszcze chęci się rozpędzić, ale za to lubicie pochodzić z kijkami? Niezależnie od odpowiedzi jakie udzielicie, mamy dla Was propozycję nowego cyklu biegów, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie – BiegamBoLubię LASY.

3

Lubimy lasy o każdej porze roku, dlatego nasz cykl odbędzie się w czterech odsłonach:

 
– ZIMĄ – przecież śnieg i mróz nam niestraszne;
– WIOSNĄ – możemy podziwiać, jak wszystko budzi się do życia;
– LATEM – gdy drzewa dają nam tak upragniony cień;
– JESIENIĄ – bo tu jest właśnie najpiękniejsza, prawdziwa, złota, polska…
Cykl zorganizowany przez Club BbL we współpracy z Lasami Państwowymi ma oczywiście na celu promocję biegania, zdrowego stylu życia, zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych. Kto biegał po lasach ten wie, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą we wszystkich warunkach atmosferycznych. 

2dzieci

Oferujemy wam cztery biegi w formule Grand Prix, każdy o innej porze roku. Do wyboru macie dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Przewidziane są również biegi dla dzieci oraz Nordic Walking (5 km). Wszystkie starty odbywają się na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

 
Terminy:
– „BiegamBoLubięLASY Zimą” – 01.02.2015 r.
– „BiegamBoLubięLASY Wiosną” – 12.04.2015 r.
– „BiegamBoLubięLASY Latem” – 26.07.2015 r.
-„ BiegamBoLubięLASY Jesienią” – 25.10.2015 r.
 
Zależy nam na tym, by wydarzenie było jak najbardziej przyjazne biegaczom. Przede wszystkim więc gwarantujemy bezpłatny udział wszystkim zawodnikom. Zarejestrować się będzie można już 30 dni przed każdym biegiem poprzez panel zgłoszeniowy www.kalendarzbiegowy.pl, ale również na miejscu, w biurze zawodów. 
Trasa biegu będzie oznakowana tabliczkami i taśmą oraz zabezpieczona przez wolontariuszy.  Będziemy prowadzić elektroniczny pomiar czasu za pomocą systemu chipowego, zatem nie musicie obawiać się o dokładność swoich wyników.  Ustalony limit czasu trasy pozwoli to na start również mniej zaawansowanym biegaczom, którzy nie planują walki o podium ani „ataku na życiówkę”, a mają zamiar po prostu świetnie bawić się na świeżym powietrzu. 

4

Zachęcamy do wzięcia udziału w całym cyklu, ale także w  pojedynczych biegach. Zapraszamy całe rodziny do podziwiania naszych pięknych lasów o każdej porze roku. To wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu możesz sprawdzić się biegowo w różnych warunkach, ale też po prostu czerpać czystą przyjemność z tego, co robisz. A każda pora roku jest dobra na to, by cieszyć się życiem.

Nie zabraknie także nagród! Nagradzane będą miejsca I-III w każdej kategorii, po zsumowaniu wyników w 4 edycjach cyklu „BiegamBoLubie LASY” organizowanych na terenie Nadleśnictwie Chojnów. Sklasyfikowani będą uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej 3 edycjach biegów na dystansach 5/10 km. Po każdym biegu teren Nadleśnictwa Chojnów uczestnik opuści z fragmentem medalu na szyi.. Dlaczego fragmentem? Jeśli weźmie się udział w 4 biegach zbierze się 4 części medalu ukazującego las w czterech porach roku.

Spieszcie się – limit na oba biegi to 333 miejsc! 

Zapisy na pierwszy bieg "BiegamBoLubięLASY Zimą" są już aktywne.

formularz_zapisow.png

Możliwość komentowania została wyłączona.