2 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Startują Mistrzostwa Polski Juniorów 2013


Dzisiaj startują 67. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce. Zawody, aż do piątku, będą odbywać się w Krakowie. MPJ są dla zawodników ostatnią szansą uzyskania minimum na 22. Mistrzostwa Europy Juniorów w Rieti, które odbędą się w dniach od 18 do 21 lipca tego roku.

 Logo_KRK_1.jpg


Wschodzące gwiazdy

Tegoroczne mistrzostwa przyniosą na pewno sporo sportowych emocji, ponieważ na starcie stanie mocna grupa młodych zdolnych zawodników. Największymi gwiazdami Mistrzostw będą między innymi Patrycja Wyciszkiewicz z SL Olimpii Poznań, która w roku ubiegłym wygrała 200 m i 400 m, a w bieżącym roku poprawiła własny rekord Polski na 400 m i jest liderką na obu dystansach. Kolejną pretendentką do tytułu jest Sofia Ennaoui reprezentująca barwy LKS Lubuszu Słubice. Ta młoda, świetnie rokująca zawodniczka zbliżyła się już do wieloletnich rekordów Polski na 1500 m i 3000 m, które od 1996 roku należą do Lidii Chojeckiej. Może to właśnie Kraków okaże się miejscem gdzie Lidia pożegna się z rekordami?

Interesująco zapowiada się rywalizacja w biegu na 400 m, gdzie lider list i zarazem faworyt – Patryk Dobek z SKLA Sopot – spotka się z powracającym do rywalizacji Rafałem Smoleniem z MKS-SMS Victorii Racibórz. Na 1500 m wystartuje trójka zawodników posiadających minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów – Mateusz Bak, Dominik Czaja i Damian Rudnik.

Przypomnijmy, ze minima na ME osiągnęli już: Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska (200 m), Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Churyło i Adrianna Janowicz (400 m), Sofia Ennaoui, Natalia Wiera (800 m i 1500 m), Sofia Ennaoui, Anna Wójcik (3000 m), Alicja Konieczek (3000 m pprz.), Hubert Kalandyk (100 m), Dominik Kopeć (200 m), Patryk Dobek (400 m), Mateusz Bak, Dominika Czaja, Damian Rudnik (1500 m), Tomasz Kołodziejski, Kamil Frączek (110 m ppł.), Patryk Adamczyk i Piotr Szewczyk (400 m ppł.).

W gronie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów walczących o medale będą również zawodnicy klubów krakowskich i małopolskich. Wśród kandydatów do medali należą między innymi podopieczna trenera Jerzego Kaduszkiewicza płotkarka Marlena Morton WKS Wawel Kraków, podopieczna Tadeusza Łyska skoczkini wzwyż Justyna Konior z MKS Tempo Kęty oraz podopieczny Tomasza Świerzowskiego płotkarz Kamil Frączek z ULKS Lipinki.

Plakat_MPJ_LA_2013_2_org.jpg

MPJ szansą dla Krakowa?

Organizatorem Mistrzostw jest Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, który przed rokiem obchodził swoje 90-lecie. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa Profesor Jacek Majchrowski oraz Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki doktor Jerzy Skucha. Zaangażowanie się Krakowa w organizację 67 Mistrzostw Polski Juniorów jest istotnym krokiem w upowszechnianie i rozwój lekkiej atletyki w Małopolsce.

Zapraszamy wszystkich sympatyków lekkiej atletyki do kibicowania najlepszym polskim juniorom, którzy w dniach 3-5 lipca będą rywalizować o najwyższe laury na obiektach AWF Kraków.  Wstęp na zawody jest BEZPŁATNY!

Bieganie.pl jest patronem medialnym imprezy. Na łamach naszego serwisu będziecie mogli przeczytać co wydarzyło się w danym dniu, a także obejrzeć fotorelację z mistrzostw. 

Możliwość komentowania została wyłączona.