green day
12 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Specjalne wydanie butów i odzieży New Balance. Marka celebruje szary kolor

Wielkie marki świadomie akceptują i doceniają to, co czyni je wyjątkowymi, jednocześnie dostosowując się i ewoluując do współczesnych czasów. Dla New Balance takim symbolem jest szary, nieprzemijający kolor będący synonimem marki. W tym roku w ramach celebracji Grey Day w maju New Balance przygotował specjalne wydanie butów i odzieży oraz Moon Daze pack.

Kolor szary początkowo pojawił się w butach biegowych pod koniec lat 70., kiedy w ówczesnych trendach dominowały jasne kolory – głównie biel. Uprawianie sportu w bardziej wymagających warunkach miejskich sprawiało jednak, że jasne buty szybciej ulegały zniszczeniu, co szczególnie było widoczne po utracie koloru i degradacji materiałów. Aby temu zapobiec, New Balance przy projektowaniu biegówek wykorzystał szary zamsz, który z jednej strony podnosił trwałość butów, a z drugiej dopasowywał się do kolorów ulicy – betonu i asfaltu. Marka wykorzystała rodzący się trend, ale jednocześnie był to też początek, trwającego do dziś, połączenie między New Balance i kolorem szarym.

nbgreen2

Szary kolor jest z natury prosty, a jednocześnie nieskończenie złożony. Ludzkie oko jest w stanie wychwycić setki różnych odcieni szarości, choć na pierwszy rzut oka różnice między nimi mogą wydawać się niewielkie. Kolor ten może opowiadać wiele różnych historii, w zależności od tego, jak zostanie zestawiony w butach. Szary to równowaga. Szary jest neutralny. Szary uspokaja. Jest ponadczasowy, może być wyrafinowany, surowy lub prosty. Dla New Balance to kolor legendarny.

New Balance celebruje legendarny szary kolor ­– specjalne wydanie butów i odzieży oraz Moon Daze pack

Księga kolorów stanowi kluczowy element procesu projektowania New Balance od lat 80. ubiegłego wieku. Choć kolor szary od dawna był podstawowym kolorem w palecie New Balance, w latach 80. stał się znakiem rozpoznawczym dzięki takim modelom jak 990 i 574. Kiedy w 1982 roku model 990 został po raz pierwszy wypuszczony na rynek, jego cena wynosząca 100 dolarów i szara, zamszowa cholewka z najwyższej półki sprawiły, że stał się symbolem statusu, ugruntowując jednocześnie rolę tego koloru w najlepszych sneakersach.

nbgreen3

Wpływ i znaczenie legendarnego szarego odcienia New Balance oraz butów, które uczyniły z niego ikonę, jest niekwestionowany. Co roku marka przygotowuje specjalne wydania butów, aby uczcić kolor, który się stał jej synonimem. W tym roku oprócz szarych wydań wielu flagowych modeli butów (m.in. 574, 990, 991) i odzieży New Balance zaprezentował wydanie Moon Daze, którego inspiracją jest naturalny satelita Ziemi i pełne spektrum szarości, którym emanuje. Moon Daze Pack to spojrzenie w przyszłość. Ma skłaniać to wybiegania myślami poza nasz świat i rozważania co by było, gdyby but New Balance był pierwszym snekersem na Księżycu, albo jak wyglądałyby buty po przeniesieniu na inną planetę. Moon Daze Pack to cztery różne modele – 550, 580, 9060 oraz More Trail – każdy w innym odcieniu szarości odzwierciedlającym różne fazy i wygląd Księżyca.

nbgreen1

Możliwość komentowania została wyłączona.