New Balance 1080v12
 
6 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Sopot 2014: trudny początek Lewandowskiego


Znane są pierwsze listy startowe 15. Halowych Mistrzostw Świata. Już w pierwszej sesji zawodów czekają nas bardzo interesujące pojedynki. Szczególnie ciekawie zapowiada się bieg na 800 m z udziałem Marcina Lewandowskiego.

IMG 6807
Justyna Święty – pierwsza polska biegaczka, która wystartuje
na 15. Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie

Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie rozpoczną się w piątek (7 marca) o godzinie 10:00 od rywalizacji skoczkiń wzwyż. 5 minut później na bieżni Ergo Areny pojawią się pierwsze biegaczki, które wystartują w eliminacyjnych biegach na 400 m. Już w pierwszej serii zobaczymy Polkę – Justynę Święty.

Listy startowe biegów z udziałem Polaków, godziny ich rozgrywania oraz zasady kwalifikacji przedstawiamy poniżej.

400 m kobiet

I seria, godzina 10:05

Margaret ADEOYE (Wielka Brytania)
Justyna ŚWIĘTY (Polska)
Regina GEORGE (Nigeria)
Patricia HALL (Jamajka)

III seria, godzina 10:19

Melissa CADDLE (Gujana)
Nicky VAN LEUVEREN (Holandia)
Małgorzata HOŁUB (Polska)
Shaunae MILLER (Bahamy)
Kseniya RYZHOVA (Rosja)

Awans do półfinału uzyskają 2 najlepsze zawodniczki z każdej z 4 serii oraz 4 zawodniczki z najlepszymi czasami.

400 m mężczyzn

II seria, godzina 10:47

Nika KARTAVTSEVI (Gruzja)
Rafał OMELKO (Polska)
Jarrin SOLOMON (Trynidad i Tobago)
David VERBURG (USA)
Gustavo CUESTA (Dominikana)

Awans do półfinału uzyskają 2 najlepsi zawodnicy z każdej z 5 serii oraz 2 zawodnicy z najlepszymi czasami.

IMG 6868

Jakub Krzewina, który był uprawniony do startu indywidualnego na 400 m, nie pojawił się na listach startowych.

3000 m kobiet

II seria, godzina 11:40

Svitlana SHMIDT (Ukraina)
Gabrielle GRUNEWALD (USA)
Hellen Onsando OBIRI (Kenia)
Maryam Yusuf JAMAL (Bahrajn)
Hiwot AYALEW (Etiopia)
Betlhem DESALEGN (ZEA)
Renata PLIŚ (Polska)

Awans do finału uzyskają 4 najlepsze zawodniczki z każdej z 2 serii oraz 4 zawodniczki z najlepszymi czasami.

800 m kobiet

I seria, godzina 13:00

Laura MUIR (Wielka Brytania)
Yekaterina KUPINA (Rosja)
Roseanne GALLIGAN (Irlandia)
Aníta HINRIKSDÓTTIR (Islandia)
Angelika CICHOCKA (Polska)
Olha LYAKHOVA (Ukraina)

Awans do finału uzyska zwyciężczyni każdej z 3 serii oraz 3 zawodniczki z najlepszymi czasami.

lewy kszczot

800 m mężczyzn

II seria, godzina 13:37

Marcin LEWANDOWSKI (Polska)
Farkhod KURALOV (Tadżykistan)
Thijmen KUPERS (Holandia)
Musaeb Abdulrahman BALLA (Katar)
André OLIVIER (RPA)
Nick SYMMONDS (USA)

III seria, godzina 13:44

Andrew OSAGIE (Wielka Brytania)
Mark ENGLISH (Irlandia)
Kristinn Thór KRISTINSSON (Islandia)
Adam KSZCZOT (Polska)
Jeremiah Kipkorir MUTAI (Kenia)
Brice ETES (Monako)

Awans do finału uzyska zwycięzca każdej z 3 serii oraz 3 zawodnicy z najlepszymi czasami.

Pełne listy startowe dostępne są tutaj: http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-indoor-championships/iaaf-world-indoor-championships-2014-4952/timetable/byday