2 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe ME


Liczna, 57-osobowa reprezentacja Polski wystartuje podczas 9. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zawody odbywać się będą w dniach od 10 do 14 lipca w fińskim Tampere. Liderem polskiej drużyny będzie kulomiot – Jakub Szyszkowski.

MP_2012__14_.JPG
Karolina Kołeczek wystartuje w biegu na 100 m ppł.

Na podstawie analizy tegorocznych list europejskich U23 przypuszczać można, że największe szanse na wysokie pozycje w Tampere mają: Karol Zalewski i Grzegorz Zimniewicz w biegu na 100 m (4 i 7 miejsce w tym roku w Europie), Zalewski na 200 m (7 miejsce), Dawid Żebrowski na 3000 m pprz. (7 miejsce), Justyna Święty i Małgorzata Hołub na 400 m (3 i 4 miejsce), Joanna Jóźwik na 800 m (9 miejsce), Karolina Kołeczek (4 miejsce) oraz Joanna Banach i Agnieszka Karczmarczyk na 400 m ppł. (7 miejsce).

Medalowe szanse mamy także w konkurencjach technicznych, gdzie silnymi punktami polskiej reprezentacji będą Robert Sobera i Piotr Lisek w skoku o tyczce, Tomasz Jaszczyk w skoku w dal, Jakub Szyszkowski i Dominik Witczak w pchnięciu kulą, Marcin Krukowski w rzucie oszczepem, Agnieszka Borowska w skoku wzwyż oraz Paulina Guba i Ana Wloka w pchnięciu kulą.

Polacy w historii startów na MME

W 16-letniej historii startów Polaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy cieszyliśmy się z 87 medali.: 32 złotych, 23 srebrnych i 32 brązowych. Tytuły najlepszych zdobywali między innymi tacy lekkoatleci jak Lidia Chojecka, Tomasz Ścigaczewski, Anna Zagórska, Marcin Jędrusiński, Marek Plawgo, Katarzyna Kowalska (dwukrotnie), Radosław Popławski, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot (dwukrotnie), Artur Noga i Anna Kiełbasińska (na zdjęciu poniżej).

anna kielbasinska

Poprzednie mistrzostwa w Ostrawie przyniosły nam 9 medali (4 złotem, 3 srebrne i 2 brązowe). Gwiazdą zawodów okazali się Adam Kszczot, który obronił tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy i Anna Kiełbasińska – podwójna medalistka, złota na 200 i brązowa na 100 metrów.

Pełny skład reprezentacji Polski

100 m i sztafeta 4 x 100 m – Remigiusz Olszewski
100 m i sztafeta 4 x 100 m – Grzegorz Zimniewicz
200 m i sztafeta 4 x 100 m – Adam Pawłowski
100 i 200 m oraz sztafeta 4 x 100 m – Karol Zalewski
Sztafeta 4 x 100 m – Przemysław Słowikowski
Sztafeta 4 x 100 m – Mateusz Biegajło
800 m – Artur Kuciapski
1500 m – Bartosz Kotłowski
1500 m – Damian Roszko
5000 m – Szymon Kulka
3000 m pprz. – Jacek Żądło
3000 m pprz. – Dawid Żebrowski
400 m ppł. – Paweł Gwiazdoń
400 m ppł. – Damian Krupa
Skok wzwyż – Piotr Milewski
Skok o tyczce – Piotr Lisek
Skok o tyczce – Robert Sobera
Skok w dal – Tomasz Jaszczuk
Skok w dal – Andrzej Kuch
Skok w dal – Jarosław Lentowicz
Trójskok – Maksym Sypniewski
Pchnięcie kulą – Jakub Szyszkowski
Pchnięcie kulą – Jacek Wiśniewski
Pchnięcie kulą – Dominik Witczak
Rzut dyskiem – Paweł Pasiński
Rzut dyskiem – Wojciech Praczyk
Rzut młotem – Arkadiusz Rogowski
Rzut oszczepem – Marcin Krukowski
Rzut oszczepem – Bartosz Osewski
Rzut oszczepem – Krzysztof Szalecki
Dziesięciobój – Paweł Wiesiołek
Chód na 20 km – Mieczysław Romanowski

100 i 200 m – Martyna Opoń
400 m i sztafeta 4 x 400 m – Magdalena Gorzkowska
400 m i sztafeta 4 x 400 m – Małgorzata Hołub
400 m i sztafeta 4 x 400 m – Justyna Święty
800 i 1500 m – Monika Hałasa
800 m i sztafeta 4 x 400 m – Joanna Jóźwik
5000 m – Dominika Napieraj
5000 m – Natalia Wacławska
100 m ppł. – Urszula Bhebhe
100 m ppł. – Karolina Kołeczek
400 m ppł. i sztafeta 4 x 400 m – Joanna Banach
400 m ppł. i sztafeta 4 x 400 m – Agnieszka Karczmarczyk
400 m ppł. – Klaudia Żurek
Skok wzwyż i siedmiobój – Agnieszka Borowska
Skok wzwyż – Michalina Kwaśniewska
Pchnięcie kulą – Paulina Guba
Pchnięcie kulą – Anna Wloka
Pchnięcie kulą – Aldona Magdalena Żebrowska
Rzut dyskiem – Andżelika Przybylska
Rzut młotem – Sandra Malinowska
Rzut młotem – Dagmara Stala
Rzut oszczepem – Karolina Bołdysz
Rzut oszczepem – Marta Kąkol
Chód na 20 km – Natalia Płomińska
Chód na 20 km – Karolina Wierus

Kierownik Szkoleniowy – Piotr Bora
Kierownik Organizacyjny – Marek Fostiak
Kierownik Reprezentacji – Jerzy Skucha
Trener – Marcin Góra
Trener – Dariusz Górski
Trener – Michał Krukowski
Trener – Dariusz Łoś
Trener – Aleksander Matusiński
Trener – Andrzej Mirek
Trener – Zbigniew Rolbiecki
Trener – Marek Rzepka
Trener – Zbigniew Stankiewicz
Trener – Stanisław Szudrowicz
Trener – Leszek Walczak
Trener – Paweł Wiśniewski
Trener – Andrzej Wołkowycki
Lekarz – Jarosław Krzywański
Fizjoterapeuta – Bartosz Kiedrowski
Fizjoterapeuta – Paweł Ptak
Redakcja Bieganie.pl