NB 1080v12
 
23 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Skład Reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy


45 zawodników będzie liczyć lekkoatletyczna reprezentacja Polski na 33. Halowe Mistrzostwa Europy, które od 5 do 8 marca odbywać się będą w Pradze. To najliczniejsza ekipa biało-czerwonych w historii rozgrywanych od 1966 roku zawodów.

marcinlewy

Najjaśniejszą gwiazdą polskiej reprezentacji będzie Kamila Lićwinko – rekordzistka Polski w skoku wzwyż. Silnym punktem naszej ekipy będą jednak także biegacze. 

Na wysokich lokatach w tabelach europejskich znajdują się m.in. Adam Kszczot – lider tegorocznych tabel europejskich w biegu na 800 m i plasujący się na drugim miejscu w tej klasyfikacji Marcin Lewandowski.

Trzech Polaków znajduje się w pierwszej szóstce tabel 400 metrów co daje duże nadzieje na sukces nie tylko w rywalizacji indywidualnej ale także w biegu rozstawnym.

Wiceliderką tabel jest Joanna Jóźwik, której wynik 2:00.01 jest słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od halowego rekordu Polski na 800 metrów. Trzecia na listach w biegu na 1500 metrów jest Angelika Cichocka.

asiajozwik

Poniżej prezentujemy pełny skład Reprezentacji Polski na 33. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce.

Kobiety

60 m – Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
60 m – Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)
400 m, sztafeta – Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
400 m, sztafeta – Justyna Święty (AZS-AWF Katowice)
800 m, 1500 m – Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)
800 m – Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia)
800 m – Joanna Jóźwik (AZS-AWF Warszawa)
1500 m – Katarzyna Broniatowska (KS AZS AWF Kraków)
1500 m, 3000 m – Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)
3000 m – Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
60 m ppł – Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)
wzwyż – Urszula Domel (KS AZS AWF Wrocław)
wzwyż – Justyna Kasprzycka (KS AZS AWF Wrocław)
wzwyż – Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)
kula – Paulina Guba (OKS Start Otwock)
sztafeta – Joanna Linkiewicz (KS AZS AWF Wrocław)
sztafeta – Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
sztafeta – Monika Szczęsna (AZS-AWF Katowice)
Mężczyźni

60 m – Kamil  Kryński (KS Podlasie Białystok)
60 m – Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań)
400 m, sztafeta – Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
400 m, sztafeta – Rafał Omelko (KS AZS AWF Wrocław)
400 m, sztafeta – Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn)
800 m – Kamil Gurdak (MKS Stal Nowa Dęba)
800 m – Adam Kszczot (RKS Łódź)
800 m – Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
1500 m – Szymon Krawczyk (WKS Śląsk Wrocław)
1500 m – Artur Ostrowski (OŚ AZS Poznań)
1500 m – Krzysztof Żebrowski (KS AZS-AWF Biała Podlaska)
3000 m – Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)
3000 m – Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok)
60 m ppł – Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
60 m ppł – Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)
w dal – Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki)
trójskok – Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław)
wzwyż – Sylwester Bednarek (RKS Łódź)
tyczka – Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
tyczka – Robert Sobera (KS AZS AWF Wrocław)
kula – Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)
kula – Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck)
kula – Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)
siedmiobój – Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka Warszawa)
sztafeta – Patryk Dobek (SKLA Sopot)
sztafeta – Andrzej Jaros (KS Agros Zamość)
sztafeta – Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław)
Redakcja Bieganie.pl