NB 1080v12
 
26 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Silna polska reprezentacja w Hengelo.


W niedzielę 29 maja w Hengelo (Holandia) odbędzie się zaliczany do cyklu IAAF World Challenge miting FBK Games. Na tej bardzo prestiżowej imprezie będziemy mogli oglądać silną reprezentacje Polaków.

Hengelo 540
Hengelo 2007


Biegi z udziałem Polaków

800 m mężczyzn

Po wycofaniu się zwycięzcy z dwóch poprzednich lat, halowego mistrza świata na 800 m, Abubakera Kaki Adam Kszczot i Marcin Lewandowski będą mieli ułatwione zadanie. Najgroźniejszymi rywalami Polaków będą srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata Boaz Lalang i Brytyjczyk Michael Rimmer, który dzielił podium z naszymi reprezentantami na Mistrzostwach Europy w Barcelonie. W zeszłym roku Marcin był drugi z czasem 1:46.23, dla Adama będzie to pierwszy strat w sezonie letnim.

1500 m mężczyzn

Wśród silnej stawki z mistrzem Igrzysk Wspólnoty Narodów Silasem Kiplagatem na czele po raz pierwszy w tym sezonie swoją formę będzie sprawdzał Bartosz Nowicki. Tylko jeden z startujących zawodników legitymuje się słabszym rekord życiowym od Bartka więc na pewno nie będzie on walczył o czołowe pozycje ale dzięki szybkiemu prowadzeniu ma szanse na wartościowy rezultat (jego rekord życiowy wynosi 3.37,90).

100 m kobiet

W biegu na 100m wystąpi brązowa medalistka Mistrzostw Polski z 2010 roku Marika Popowicz.  Faworytką biegu jest reprezentująca Wyspy Bahama siódma zawodniczka na 100 m na każdej z trzech ostatnich olimpiad Ferguson Debbie.

800 m kobiet

Po udanej inauguracji sezonu (zajęła 3 miejsce w biegu na 800m na mitingu Diamentowej Ligi w Szanghaju) Angelika Cichocka ponownie wystartuje na 800 m w silnej obsadzie, faworytką jest zwyciężczyni z Szanghaju Brytyjka Jennifer Meadows.

1500 m kobiet

W biegu na 1500 metrów biało-czerwone barwy reprezentować będą aż trzy zawodniczki: Renata Pliś ( piąte miejsce w Szanghaju na mitingu DL) oraz inaugurujące sezon mistrzyni Polski na 1500 m Sylwia Ejdys i Lidia Chojecka. Rywalizować będą m. in. z mistrzynią świata z Berlina Maryam Jamal i Natalyą Yevdokimovą.

Poza biegaczami reprezentować Polskę będą jeszcze w rzucie dyskiem Piotr Malachowski oraz w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Pozostałe biegi

110 m ppł.

Drugi raz po prawie rocznej przerwie na bieżni pojawi się rekordzista świata i mistrz olimpijski Dayron Robles.

100 m ppł.

Bardzo silna stawka, aż sześć zawodniczek posiada życiówki lepsze od rekordu mitingu (12.65). Faworytkami są amerykanki Harper Dawn oraz Lolo Jones, która będzie miała szansę zrehabilitować się po nieudanym starcie w Rzymie (DNF).

5000 m mężczyzn

Koronna konkurencja mitingu. To tu Kenenisa Bekele w 2004 roku ustanowił aktualny rekord świata (12:37.35). Na starcie stanie dziewięciu zawodników z życiówkami poniżej 13 minut m. in. srebrny medalista IO w Pekinie na 5000 m Kipchoge Eliud.

Transmisja (w języku holenderskim) na żywo będzie dostępna na stronie www.fbk-games.nl.

Retransmisja będzie dostępna pod adresem www.fbktv.nl.

Harmonogram zawodów: http://www.fbkgames.nl/meeting/programme-2011/
Pełna lista startowa: http://www.fbk-games.nl/meeting/Participants-2011/

foto: http://www.fbk-games.nl

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl