10 marca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Silesia EcoRun – Powitanie Wiosny


Zbieramy zużyte baterie – losowanie nagród

baterie_79.jpgNasze ekologiczne działania to m.in. zbiórka baterii, które zamiast wylądować w koszu na śmieci zostaną przez nas w dniu zawodów zebrane.
Każda bateria wrzucona do specjalnie oznakowanego pojemnika zwiększa szanse wygranej w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Oprócz tradycyjnego losowania, w którym udział wezmą wszystkie osoby które ukończyły nasz bieg rozlosujemy dodatkowe nagrody wśród osób, które przyniosą zużyte baterie.

Zawodnik powinien baterię przed wrzuceniem do pojemnika opisać swoim numerem startowym (niezmywalnym mazakiem lub długopisem na naklejonej na baterii karteczce – jeśli będziesz miał problemy z opisaniem baterii, pomożemy).

Większa ilość baterii, zwiększa Twoje szanse w losowaniu!

Zapraszamy do zabawy!
 
Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale ciężkie są niebezpieczne dla środowiska gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź co gorsza na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio w domu. Zbierajmy zużyte baterie do oddzielnych pojemników. Pamiętajmy o ukrytych bateriach. Wyrzucając do kosza zepsuty budzik, pilot, zabawkę sprawdź czy nie ma w nich baterii. Przekazuj zużyte baterie do jednego z punktów odzysku w swojej gminie. W ten sposób zadbasz o środowisko w którym żyjesz. Zbierając baterie nic nie tracisz a możesz jedynie zyskać.

Trening z Augustem Jakubikiem
silesia_79_1.jpgW najbliższą sobotę, tj. 30 stycznia o godz. 9.00 odbędzie się kolejny wspólny trening biegaczy przygotowujących się do Silesia Marathon 2010.
Zajęcia poprowadzi wyjątkowy gość – August Jakubik, ultramaratończyk z Rudy Śląskiej.
Może wydawać Ci się, że wiesz o wytrzymałości wiele, ale dopiero poznanie osiągnięć sportowych naszego Gościa i Trenera pozwoli Ci pełniej spojrzeć na możliwości wytrwałego biegacza.

Trening rozpoczynamy o godz. 9.00 na parkingu przy ul. Trzech Stawów (od ul. Francuskiej) na katowickiej Dolinie 3 Stawy.

W trakcie zajęć będzie okazja porozmawiania z naszym gościem, można będzie wymienić się poglądami, doświadczeniami.

Serdecznie zapraszamy!

Silesia Ecorun-Powitanie Wiosny to zgromadzenie w jednym miejscu i czasie ludzi z pasją do biegania, którzy oprócz kondycji i wewnętrznej spójności cenią harmonię ze środowiskiem.

Czyste lasy, nieskażone wody i krystaliczne powietrze są warunkiem równowagi w przyrodzie, przyjemnego wypoczynku, zdrowia i dobrego samopoczucia. Silesia Ecorun pragnie więc traktować bieg na powitanie wiosny również w kategoriach projektu ekologicznego. To okazja na dotarcie do większej grupy osób, poprzez szereg towarzyszących biegowi imprez mających na celu edukację ekologiczną dorosłych i najmłodszych mieszkańców regionu. To nie tylko uświadamianie dzieciom czym w przyszłości dla nas skończyć się może z pozoru niewinne wyrzucenie papierka. Konkursy z nagrodami, wystawy plastyczne o tematyce związanej z ochroną środowiska i kiermasze promujące zdrowe produkty to przykłady towarzyszących biegowi imprez.

Mamy nadzieję, żę nasze działania skuteczniej utrwalą w świadomości społecznej zagrożenia wynikające z postępującej dewastacji otoczenia i wskażą sposoby na zatrzymanie i odwrócenie szkodliwych zjawisk. To dla nas wielkie wyzwanie….

DYSKUSJA NA FORUM

Możliwość komentowania została wyłączona.