philips
 
19 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Samsung Irena Women’s Run: Przez Łazienki w rytmie muzyki


Zdobyła 7 medali olimpijskich,
10 razy biła rekord świata, przez długie lata popularyzowała polską
lekkoatletykę na całym świecie. Irena Szewińska po raz kolejny zainspirowała
kobiety do biegania. W
niedzielę
23 czerwca w Warszawie
ponad 2000 z
nich weźmie udział w trzeciej edycji Samsung Irena Women’s Run.

 

ire2.jpg 

Co zgotowali organizatorzy?

Nasza trasa posiada atest,
elektroniczny pomiar czasu, będziemy też nagradzać uczestniczki na mecie
– mówi dyrektor zawodów Bogusław Mamiński,
dla którego Samsung Irena Women’s Run jest kolejnym ważnym sprawdzianem przed
jesiennym Biegnij Warszawo. – Ale większość uczestniczek jest z nami, by
pobiec w rekreacyjnym tempie śliczną
Aleją Chińską w Łazienkach Królewskich, a potem Alejami Ujazdowskimi i ulicą
Piękną. Dystans 5 km zaczynają więc od nawierzchni szutrowej – idealnej dla układu ruchu, a kończą tuż za zabytkowym mostkiem Sobieskiego na ul. Agrykola.

 

 trasa siwr 2013 v2 

Trasa niedzielnego biegu 

 

Biegacze-mężczyźni? Tylko w roli kibiców 

Na trasie zabraknie mężczyzn, a więc i typowego "męskiego" parcia na rekord. Każda z uczestniczek bierze w nim udział z własną motywacją, niejednokrotnie jest nią dobra zabawa, przełamanie własnych barier czy próba „zasmakowania” w bardzo popularnym dziś bieganiu. Co istotne, tegoroczna edycja, po raz pierwszy wprowadzająca formułę rywalizacji, daje możliwość wykazania się biegaczkom regularnie startującym w imprezach biegowych, stając się sprawdzianem formy. Różnorodność powodów, motywacji i celów stanęła u podstaw formuły Samsung Irena Women`s Run 2013, któremu, podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy patronuje rekordzistka Polski i potrójna mistrzyni olimpijska Irena Szewińska. Wieloletnia popularyzatorka wyczynowa LA – m.in. jako Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, członek Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznej IAAF oraz członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – również w niedzielę 23 czerwca będzie dawała sygnał do startu, a na mecie osobiście witała finiszujące uczestniczki biegu.

ire_program.jpg 

Program imprezy 

"A panowie mogą sobie też w tłumie biec?" – pyta jedna z uczestniczek imprezy na oficjalnym Fan Page imprezy na Facebooku. Inna odpowiada jej, że tylko po to, by: "Trzymać ręczniki, wodę i wachlarze". Taki będzie Samsung Irena Women’s Run – po części ambitny po części niespieszny, ale przede wszystkim kobiecy. Dlatego też na rozgrzewkę uczestniczki zatańczą Zumbę, a na trasie czekać będą na nie punkty muzyczne.

Babiarz i Kułaga zdopingują biegaczki

 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 10:30. 10 minut później, w ramach rozgrzewki, odbędą się 40-minutowe zajęcia Zumby. Start biegu zaplanowano na 12:00, zakończenie imprezy – 14:00.

W gospodarzy Samsung Irena Women’s Run wcieli się dwóch doświadczonych konferansjerów: Przemysław Babiarz – pasjonat biegania, dziennikarz, laureat tegorocznej Telekamery w kategorii komentator sportowy oraz  Grzegorz Kułaga – dj i konferansjer, od lat zawodowo zajmujący się oprawą imprez sportowych, m.in. meczów reprezentacji Polski w siatkówce, czy Euro 2012.

Swój udział w biegu zapowiedziało wiele znanych osób. Listę znakomitych nazwisk, co oczywiste, otwiera patronka biegu – Irena Szewińska. Z 5 km zmierzą się tez między innymi: Aneta Zając, Paulina Holtz, Agnieszka Warchulska, Joanna Jabłczyńska, Dominika Kojro.

 

irena_sz.jpg  Irena Szewińska w oficjalnej koszulce imprezy 

Zapisy zakończone

Organizatorzy zakończyli rejestrację internetową do Samsung Irena Women`s Run 2013. Wiadomo już, że ponad 2000 uczestniczek weźmie udział w tegorocznej edycji biegu.

Odbiór pakietów startowych potrwa jeszcze do 22 czerwca. Punkt odbioru mieści się w sklepie ForPro przy ul. Myśliwieckiej 4a w Warszawie i czynne jest codziennie w godzinach 11:00 – 19:00.

Na trasie biegu będziemy również my – załoga portalu Bieganie.pl. Jeszcze tego samego dnia, w niedzielę, na łamach fan page Bieganie.pl na Facebooku znajdziecie obszerną fotorelację z imprezy!