31 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ruszają zapisy na IV Maraton Gór Stołowych


MGS MStrojny 191male

W nocy z czwartku na piątek o północy ruszają zapisy na IV Maraton Gór Stołowych. Trasa ta sama co w ubiegłych latach (po czeskiej stronie – Broumovskie Steny, po polskiej – malownicze Sudety). Start w Pasterce, meta na Szczelińcu Wielkim i pogoda pewnie taka, jak w latach ubiegłych latach w pierwszy weekend lipca – upalna. W tym roku organizatorzy postanowili zmniejszyć wpisowe i zrezygnować z koszulek – jeśli ktoś będzie chciał mieć pamiątkę, może ją kupić na miejscu. No i limit, zwiększony do 580 osób, da szansę zapisania się i wystartowania w szerszym gronie.

W tym roku Maraton (uznany przez jeden z portali za najtrudniejszy maraton w kraju) wchodzi do cyklu Salomon S-Lab, trzech imprez górskich o zdecydowanie trudniejszym charakterze niż to miało miejsce w poprzedniku cyklu Salomon Trail Running. Więcej informacji o zawodach, nagrodach i systemie punktacji już wkrótce.

MGS 080 male

Zawody odbędą się w sobotę 6 lipca, limit czasu bez zmian – 8 godzin. Kto już biegł w Górach Stołowych ten wie, że to wcale nie jest dużo czasu… Do zobaczenia w Pasterce!