30 marca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza akcja „BiegamBoLubię”


2 kwietnia rusza kolejna edycja treningów „BiegamBoLubię”. Trenerzy akcji będą czekać na was na blisko 80 stadionach w całej Polsce. Udział w treningach jest bezpłatny i nie jest uzależniony od poziomu sportowego.
Do listopada, na prawie 80 stadionach lekkoatletycznych na terenie całego kraju, bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, będą odbywać się w weekendy bezpłatne spotkania biegowe. Dodatkowo, w wybranych miejscowościach prowadzone będą zajęcia w ciągu tygodnia. Profesjonaliści podpowiedzą m.in. jak skutecznie i bezpiecznie uprawiać ten sport. Trenerzy zaproponują ćwiczenia koordynacyjne i zadania sprawnościowe, np. z piłkami lekarskimi, hula-hoop czy wytrzymałościowe testy Coopera.
W ramach akcji, na falach radiowej Trójki w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy oraz pomysłodawcy akcji – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski, relacjonują sobotnie treningi oraz zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

Radom
Impreza każdorazowo gromadzi ponad tysiąc zawodników. Jeszcze w 2011 r. odbywała się tylko w czterech miastach, obecnie jest to blisko 80 stadionów, na których miłośnicy ruchu spotykają się z trenerami – mówi Paweł Januszewski, lekkoatleta i dziennikarz sportowy. – W tej inicjatywie chodzi o coś więcej niż same treningi i wskazówki profesjonalistów. Celem jest zachęcenie całych rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Naszym założeniem nie jest osiąganie wyników, ale bieganie samo w sobie, po prostu dlatego, że lubimy to robić – dodaje Paweł Januszewski.
Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” przeprowadzone w 2015 r. przez agencję badawczą PBS na zlecenie PKO Banku Polskiego, dwie piąte biegaczy w naszym kraju (40%) zna akcję „BiegamBolubię”. W zeszłym roku, przez 8 miesięcy jej trwania, w każdy weekend na zajęciach w całej Polsce ćwiczyło średnio ponad 1100 osób. Najwyższą liczbę uczestników odnotowały: Warszawa, Kraków, Gubin i Wałbrzych. Trenerzy akcji „BiegamBoLubię” prowadzili również rozgrzewki przed największymi biegami, m.in.: Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości.
bbl mapa
Lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię” dostępna jest na stronie: http://www.biegambolubie.com.pl/.

Możliwość komentowania została wyłączona.