philips
 
2 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów


W Toruniu od 28 do 30 czerwca o medale 68. Mistrzostw Polski rywalizowali juniorzy. Dla zawodników urodzonych w latach 1995-1996 były to ostatnie zawody, na których mogli wywalczyć awans na Mistrzostwa Świata. Dziś poznaliśmy skład reprezentacji Polski na te zawody.

swoboda kusy
Ewa Swoboda (w środku) w ubiegłym roku zajęła 4 miejsce w finale 100 m podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, które odbyły się w Doniecku.
W Eugene rywalizować będzie ze starszymi rywalkami.

Do amerykańskiego Eugene poleci 39 młodych polskich lekkoatletów – wśród nich 24 biegaczy, z których 6 wystąpi w rywalizacji indywidualnej (pozostali startować będą w sztafetach).

Na czele ekipy staną m.in. Ewa Swoboda, która wystąpi w biegu na 100 m oraz Sofia Ennoui, która została zgłoszona do biegów na 1500 i 3000 m (minimum uzyskała także na 800 m).

Pełny skład reprezentacji można zobaczyć poniżej. 15. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w Eugene, w stanie Oregon, od 22 do 27 lipca 2014.

Juniorki

100 m, sztafeta 4x 100 m – Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)
200 m, sztafeta 4x 100 m – Zofia Wróblewska (WLKS Wrocław)
400 m, sztafeta 4x 400 m – Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły)
1500 m, 3000 m – Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
chód na 10 000 m – Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec)
skok wzwyż – Paulina Borys (SKLA Sopot)
skok o tyczce – Kamila Przybyła (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
pchnięcie kulą – Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok)
rzut dyskiem – Daria Zabawska (KS Podlasie Białystok)
rzut młotem – Katarzyna Furmanek (KKL Kielce)
rzut oszczepem – Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki)
rzut oszczepem – Marcelina Witek (SKLA Słupsk)
sztafeta 4x 100 m – Kamila Ciba (MOS CSiR  Dąbrowa Górnicza)
sztafeta 4x 100 m – Klaudia Gołąbek (AZS AWFiS Gdańsk)
sztafeta 4x 100 m – Kamila Janowska (GKS Olimpia Grudziądz)
sztafeta 4x 100 m – Weronika Błażek (MMKS Gdańsk)
sztafeta 4x 400 m – Karolina Ciesielska (KS AZS UWM Olsztyn)
sztafeta 4x 400 m – Natalia Bartosiewicz (MKS Żak Biała Podlaska)
sztafeta 4x 400 m – Aleksandra Szczerbaczewicz (KS AZS UWM Olsztyn)
sztafeta 4x 400 m – Oliwia Pakuła (KKS Victoria  Stalowa Wola)
Juniorzy

1500 m – Roman Kwiatkowski (OKS Start Otwock)
110 m ppł. – Dawid Żebrowski (MKS-SMS Victoria Racibórz)
skok wzwyż – Damian Nowicki (KS Podlasie Białystok)
skok o tyczce – Mateusz Jerzy (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
pchnięcie kulą, rzut dyskiem – Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)
pchnięcie kulą – Jan Parol (WLKS Iganie Nowe)
rzut dyskiem – Bartłomiej Stój (KKS Victoria Stalowa Wola)
rzut oszczepem – Mateusz Kwaśniewski (ULKS Uczniak Szprotawa)
rzut oszczepem – Mateusz Strzeszewski (KS Podlasie Białystok)
sztafeta 4x 100 m – Dominik Kopeć (KS Agros Zamość)
sztafeta 4x 100 m – Jacek Kabaciński (MKS-MOS Płomień Sosnowiec)
sztafeta 4x 100 m – Marcin Talacha (MKS Pogoń Siedlce)
sztafeta 4x 100 m – Tomasz Mudlaff (LKS Ziemi Puckiej Puck)
sztafeta 4x 100 m – Jakub Gasikowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
sztafeta 4x 400 m – Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)
sztafeta 4x 400 m – Kajetan Duszyński (TS AKS Chorzów)
sztafeta 4x 400 m – Wiktor Suwara (AZS Łódź)
sztafeta 4x 400 m – Łukasz Smolnicki (SKLA Sopot)
sztafeta 4x 400 m – Patryk Nurkowski (LKS Jantar Ustka)

Wyniki 68. Mistrzostw Polski Juniorów: http://www.pzla.pl/