New Balance 1080v12
 
4 listopada 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rekordowy Półmaraton w Kościanie zakończony


339_524.jpg

Foto : M. Rydlewski

4 listopada odbył się III Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego. Wzięła w nim udział rekordowa ilość biegaczy – 354 osoby. Prócz Polaków na starcie stanęli goście z Ukrainy, Białorusi i Kenii.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał prof. Wojciech Florkowski, syn patrona imprezy. Dystans 21 kilometrów i 97,5 metrów (trzy siedmiokilometrowe rundy) najszybciej pokonał reprezentant Ukrainy, Mikhaylo Iveruk, z czasem 1:04:46. Tym sposobem zawodnik pobił rekord trasy Kościańskiego Półmaratonu. W roku ubiegłym zwycięzcy biegli trzy minuty dłużej. Drugi na mecie był Karol Rzeszkiewicz z czasem 1:04:47, reprezentant Klub SKLA Sopot. Trzeci był kolejny reprezentant Polski – Jan Białk. Na pokonanie dystansu Półmaratonu potrzebował 1:04:57.

Najszybszą zawodniczką okazała się Dorota Ustianowska, która uzyskała czas 1:13:59. Drugi wynik wśród pań był udziałem Edyty Lewandowskiej z Klubu RKS Łódź (z czasem 1:15:07). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy, Angelika Awerkowa (z czasem 1:16:12).

W tegorocznym Półmaratonie dopisała frekwencja. Bieg ukończyło ponad 100 osób więcej niż w roku ubiegłym. Cieszymy się, że tylu zawodników skorzystało z naszego zaproszenia i wzięło udział w tym dużym sportowym wydarzeniu – mówi Edward Strzemiński, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Półmaratonu. Lepsza od ubiegłorocznej pogoda sprawiła, że zwycięzca uzyskał lepszy czas, a i na trasie kibicowało więcej osób – dodaje.

W ramach imprezy zawodnicy mogli sprawdzić się także na dystansie siedmiu kilometrów. W tym biegu pierwsze miejsce zajął Tomasz Zając z UKS JUNIOR Nietążkowo, uzyskując czas 00:23:47. Drugi na metę z czasem 00:25:17 przybiegł Adam Chudzicki z Lubonia, a trzeci był Tomasz Dobrzycki, reprezentant KS 64-sto z Leszna. Zawodnik uzyskał czas 00:25:18. Kolejną dodatkową atrakcją był bieg na dystansie 2 km dla dziewcząt i chłopców. Pierwszy raz organizowano także w Kościanie zawody w chodzie sportowym na dystansie 2 km.

Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz wszystkie gminy Powiatu Kościańskiego. Za sportowe przygotowanie imprezy odpowiadał Ludowy Klub Sportowy „Sana” w Kościanie, Stowarzyszenie LZS w Kościanie, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie, KS Sztafeta Ateńska i Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie. Oficjalnym sponsorem imprezy była firma Coccodrillo.

Żródło: Ad Publica
image001.jpg