23 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rekordowy początek Swobody na Mistrzostwach Świata


Od wyrównania rekordu Polski juniorek rozpoczęła swoje starty na 15. Mistrzostwach Świata Juniorów Ewa Swoboda. Sprinterka z Żor dzięki wynikowi 11.42 zajęła pierwsze miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym i pewnie awansowała do dalszej fazy rywalizacji.

swoboda kusy

Podopieczna Iwony Krupy to wielki talent polskich biegów. Mimo bardzo młodego wieku (Ewa urodziła się 26 lipca 1997 roku) ma na swoim koncie już czwarte miejsce wywalczone na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Doniecku i dwa medale Europejskich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które w tym roku odbyły się w Baku.

Teraz Swoboda stoi przed szansą zajęcia wysokiej pozycji na Mistrzostwach Świata Juniorów. Swój udział w tych zawodach rozpoczęła rewelacyjnie – od zwycięstwa w swojej serii eliminacyjnej i uzyskania znakomitego wyniku 11.42 (0.5 m/s). Czas ten to nowy rekord Polski kadetek oraz wyrównany rekord kraju w kategorii juniorek – współrekordzistką pozostaje Ewa Kłobukowska, która swój rekordowy wynik uzyskała w… 1964 roku.

Wynik Polki to czwarty rezultat eliminacji. Najlepszy czas pierwszej rundy zawodów osiągnęła Brytyjka, Dina Asher-Smith: (11.18). Teraz przed zawodniczkami biegi półfinałowe, które zaplanowano na środę. W tym samym dniu odbędzie się także finał. Czy pobiegnie w nim reprezentantka Polski? Przekonamy się już dziś w nocy.

Występy pozostałych Polaków

Niestety pozostali biegacze, którzy we wtorek pojawili się na bieżni w Eugene nie zdołali uzyskać awansów do dalszych rund.

Dawid Żebrowski w swojej serii eliminacyjnej w biegu na 110 m ppł. był piąty z czasem 14.04 (+0.6 m/s). W biegu na 1500 metrów w swoim biegu dziewiąty był Roman Kwiatkowski. Polak, który uzyskał czas 3:52.19, natomiast na piątej pozycji w swojej serii na 400 m uplasował się Wiktor Suwara (47.71).

Pełne wyniki, program minutowy i listy startowe: http://www.iaaf.org/

Możliwość komentowania została wyłączona.